Menu

Profil Dobrovoľnícka skupina ...

Dobrovoľnícka skupina Vŕba

Náš príbeh

Podať šálku čaju. Vyrobiť niečo kreatívne. Porozprávať sa o živote, vypočuť. Jednoducho priniesť kúsok seba onkologicky chorým pacientom. Pomôžte organizácii DS Vŕba a jej dobrovoľníkom, aby vďaka nim bol pobyt v nemocnici príjemnejší.

Dobrovoľnícka skupina Vŕba vznikla v roku 2003. Jej poslanímje spríjemniťchorým a zomierajúcim chvíle strávené v nemocnici a zabezpečiť, aby sa necítilisami. Školení dobrovoľnícinavštevujú pacientov Onkologického ústavu sv. Alžbety (OÚSA) a Národnéhoonkologického ústavu (NOÚ) a venujú im svoj čas a energiu. 

Názov združenia predstavuje paralelu s „bútľavouvŕbou“, ktorou sú dobrovoľníci  prepacientov. Hovoria im zelení anjeli. Prichádzajú z vonku, nezaťaženíznalosťou diagnóz. Chorí im odhaľujú svoje životné príbehy – vyrozprávaniesa pomôže aspoň sčasti uľaviť z bremena, ktoré so sebou choroba prináša. Vŕba vnieslado nemocníc život – spoločenské hry,  tvorivé dielne, mobilná knižnica čiponuka nápojov spôsobuje, že aj v nemocnici sa dá cítiť príjemnejšie.

Aktivity DS Vŕba

-        Sprevádzanie:komunikácia s pacientmi a pacientkami - rozhovor, tichá prítomnosť, spoločenskéhry, prechádzka v nemocničnom areáli.

-        Klubypre pacientov a pacientky: workshopy, tvorivé dielne, kde si pacienti a pacientkymôžu vyrobiť rôzne predmety.

-        Mobilnáknižnica: požičiavanie kníh na oddeleniach.

-        Jednorazovky:cestovateľské kluby, koncerty, čítania, prezentácie a prednášky.

-        Ponukateplých nápojov (nehospitalizovaným) pacientom a pacientkam, ktorí čakajú predambulanciami na vyšetrenia a terapie.

Stručný popis organizácie

Dobrovoľnícka skupina Vŕba sa venuje sprevádzaniu dlhodobo chorých ľudí v Onkologickom ústave sv. Alžbety a v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Našim poslaním je zmiernenie utrpenia a zlepšenie podmienok pacientov v nemocnici. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky venujú časť svojho voľného času v prospech pacientov/tiek - navštevujú ich, ponúkajú im ľudskú prítomnosť, spoluúčasť, pomáhajú im vyplniť čas hospitalizácie - pacientov sprevádzajú.

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma