Menu

Profil Asociácia pre mládež, ...

Asociácia pre mládež, vedu a techniku

Telefónne číslo: 0905506312

Email: amavet@amavet.sk

Ulica: Hagarova

Číslo: 4

Mesto: Bratislava

PSČ: 83152

IČO: 00684040

Web: www.amavet.sk

Náš príbeh

Asi každý z nás osobne pozná dieťa vyrastajúce v prostredí, kde je náročné zabezpečiť vhodné podmienky pre jeho rozvoj. Šikovné dieťa, ktorému sa napriek nepriaznivej situácii darí v škole, športe či inej oblasti záujmu. Dieťa, pre ktoré sú letné prázdniny strávené za hranicami rodného kraja len ťažko uskutočniteľným snom.


Možno i vy niekedy rozmýšľate nad tým, ako práve toto dieťa motivovať, odmeniť za usilovnosť či vytrhnúť zo zabehaných koľají. Jednou z možností je letný tábor plný nových priateľstiev, oddychu a bezstarostných hier.

Vravíte si, že to nie je reálne? V rokoch 2013 až 2015  sme do „bezplatných“ táborov pozvali  viac ako 150 detí. Tábory sa uskutočnili  na pobreží Jadranského mora,v chorvátskom kempe Baško Polje, ktorý je obklopený píniovými lesmi. Išlo  teda o prostredie  bohaté na prírodné krásy, v ktorom deti nikdy predtým neboli, s priaznivým vplyvom na upevňovanie ich zdravia. Za tieto tábory vďačíme anjelom, ktorí ich finančne podporili. Veľké poďakovanie patrí aj deťom, ktoré sa s nami po návrate podelili o svoje zážitky prostredníctvom obrázkov, básničiek, fotografií či emailov.

Našou víziou je aj naďalej pozývať  talentované deti zo znevýhodneného prostredia do letných táborov. Konkrétne deti do tábora odporúčajú organizácie prostredníctvom  „anjelov -dospelákov", ktorí ich dôverne poznajú - napríklad vychovávatelia v detských domovoch, sociálni pracovníci na obecných úradoch, učitelia v školách prípadne vedúci voľnočasových krúžkov na základe výzvy, ktorú zverejňujeme po nazbieraní potrebnej sumy.


Stručný popis organizácie

Už od roku 1990 pôsobíme na Slovensku ako občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáhame napĺňať predstavy žiakom i študentom, ale sme tu i pre pedagógov či rodičov a vedieme spolu s nimi mládež k zmysluplnému tráveniu voľného času či už organizovaním podujatí na sekretariáte v Bratislave alebo prostredníctvom klubov, nachádzajúcich sa na celom území Slovenska.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma