Menu

Profil Športom k radosti

Športom k radosti

Telefónne číslo: +421915973261

Email: sportomkradosti@gmail.com

Ulica: Pod Kamennou baňou

Číslo: 55

Mesto: Prešov

PSČ: 08001

IČO: 50550918

Web: www.sportomkradosti.sk

Náš príbeh

Podporujeme deti po onkologickej liečbe zapojením do športových aktivít na Slovensku a na medzinárodných športových podujatiach.

„Každý z nich už zvíťazil nad zákernou chorobou!“

Sme rodičia 16 ročného syna, ktorý v útlom veku prekonal leukémiu a dnes je z neho aktívny športovec. Spolu s ním sme sa rozhodli odovzdávať jeho pozitívny odkaz ostatným deťom po ťažkej a dlhodobo náročnej liečbe. Sú tu medzi nami a krutá onkologická diagnóza im nezobrala chuť žiť. Naopak, chcú dobehnúť všetko to, čo počas liečby zameškali. Majú však aj množstvo trvalých následkov, ktoré za sebou zanechala chemoterapia, rádioterapia a to niektorým znemožňuje ich zaradenie medzi zdravé deti. Našim hlavným cieľom je zapájať všetky deti po onkologickej liečbe do medzinárodných, národných, regionálnych športových aktivít a prinášať im radosť z pohybu a športu. Chceme podporiť deti k pravidelnému športovaniu, aby zabudli na každodenné starosti a ťažkosti. Plánujeme organizovať pravidelné športové podujatia (lukostreľba, bowling, športový deň s olym. disciplínami, plavecké dni, golfovú akadémiu), ale ich motiváciou je aj účasť na medzinárodných športových podujatiach určené výlučne pre ne v Moskve a vo Varšave. V roku 2018 sme boli s 19 deťmi v Poľsku na medzinárodnej OnkoOlympiáde 2018. Deti boli veľmi úspešné, získali 58 medailí v rôznych olympijských športoch ( viac o olympiáde si pozrite na našej web stránke). 

V roku 2019 máme veľké plány - Svetové detské hry víťazov v Moskve, Onko Liga - futbal vo Varšava, športové podujatia na Slovensku. 
Pomôžte nám splniť ich športové sny a tak pomôžeme aj deťom na oddelelniach detskej onkológie, ktoré teraz bojujú so zákernou chorobou a náročnou liečbou. Je to pre nich viditeľná motivácia, že "bojovať sa oplatí"!

Naše krédo

Prinášajme deťom chuť žiť a radosť zo športu po náročnej onkologickej liečbe, ktorá po sebe zanecháva rôzne zdravotné ťažkosti a deti s nimi budú bojovať celý život. Pomôžme odovzdať odkaz a nádej deťom, čo momentálne bojujú na onkológii o svoj život, že bojovať sa oplatí!

Stručný popis organizácie

Podpora onkologicky chorých detí a ich rodín. Rôznymi pohybovými aktivitami motivovať deti k pozitívnym emóciám. Aby v športe nachádzali potrebnú životnú energiu a tak ukázali pozitívny príklad aj tým deťom, ktoré v súčasnosti na onkologických oddeleniach bojujú ten najväčší boj, aby sa nevzdávali a následne mohli v športe nájsť potrebnú radosť pre život.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Naše výzvy ()

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma