Menu

Profil Nitrianska komunitná ...

Nitrianska komunitná nadácia

Náš príbeh

Na začiatku sme mali sen.... vytvoriť lepšie miesto pre život. Snažíme sa o to už 10 rokov a tešíme sa, že môžeme byť partnerom takmer 900 podporených aktivít v Nitrianskom kraji, ktorých princípmi sú najmä dobrovoľníctvo, filantropia a vzájomná pomoc.

Nitrianska komunitná nadácia sa zrodila pod siedmimi vrchmi v meste, ktorému sa hovorí aj kráľovná slovenských miest - Nitra. Bolo to v roku 2002, keď sa začala písať nová "filantropická" história Nitry. Vtedy vznikla z Nitrianskeho komunitného fondu nová nadácia, ktorá bola spoluzaložená mestom Nitra. Nitrianska komunitná nadácia stojí na pevných pilieroch - transparentnosť, osobný prístup, flexibilita, zodpovednosť, a to všetko znásobuje filantropia a dobrovoľníctvo.

Nadácia má za sebou viac ako 10-ročnú cestu a môže sa pýšiť stovkami úspešných aktivít, ktoré pomohli ľuďom v celom kraji. Medzi jej najväčšie projekty patrí Náučný chodník na Zobori, Park pod Borinou či Skate park Nitra. Toto všetko by sa však nemohlo uskutočniť bez pomoci jej partnerov.

Náš najväčší zdroj financovania tvoria práve 2% (1,5%) z dane a vďaka tomu môžeme našu prácu robiť dobre. Pravidelne nás podporuje Mesto Nitra a firemní partneri či jednotlivci, vďaka čomu môžeme podporovať krásne projekty aktívnych občanov a organizácií. Spravujeme aj nadačné fondy, pre tých, ktorí majú záujem dlhodobo podporovať oblasť podľa svojho záujmu.

Nájdete nás na Farskej 5 v Nitre. Tešíme sa na vás:)

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma