Menu

Profil Kapucíni na Slovensku

Kapucíni na Slovensku

Náš príbeh

Múry nemajú hodnotu, nech sú akokoľvek staré, hodnotu majú ľudia, ktorí sa spoja a majú spoločný cieľ. Sirotár, ktorý poslúžil už mnohým, teraz potrebuje pomoc.

Sirotár je komplex historických budov v srdci Žiliny na Mariánskom námestí. Kostol a kláštor majú svoju dlhú históriu. V tomto projekte chceme prepojiť kultúrne bohatstvo a duchovný rozmer Sirotára s potrebami súčasnosti. Za fasádou dvojvežového kostola na jedinečnom námestí je ukryté bohatstvo – gotické pivnice, zbierka umeleckých artefaktov... Chceme jej vrátiť majestátnosť, pivnice sprístupniť nielen príležitostne, umelecké diela zreštaurovať a pritiahnuť na ne zaslúženú pozornosť. Pre spoločenský rozvoj je ako stvorené malé štvorcové námestie vo vnútri Sirotára – Rajský dvor. Má potenciál stať sa miestom stretnutí, zdieľania, či štúdia... Chceme tu vytvoriť priestor, ktorý bude spoločenským prínosom pre širokú verejnosť. Duchovný rozvoj sa v sirotárskom kostole buduje od jeho prvopočiatku. Na formovanie človeka vplýva prostredie, preto nám nie je ľahostajné, že jeho interiér stráca na svojej výpovednej sile. Naším cieľom je navrátiť to, čo ubral čas, prach a nesprávne zaobchádzanie, s ohľadom na pôvodný zámer Jezuitov.
Viac sa dozvieš na www.sirotarzilina.sk

Sme transparentní
Založili sme transparentný bankový účet, na ktorom môže ktokoľvek kontrolovať pohyby.
Obraciame sa na širokú verejnosť s prosbou o pomoc pri obnove Sirotára. Robíme to transparentne a náš úmysel je, podľa možností, informovať o všetkých krokoch rekonštrukcie.

Ďakujeme všetkým, ktorí za dvadsať rokov našej prítomnosti v Sirotári akýmkoľvek spôsobom prispeli k jeho rozvoju.

S pozdravom bratia kapucíni.

Podporte našu organizáciu aj zdieľaním tejto výzvy

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete ukončiť odosielane tohto daru?

Úprava platby

Dátum

Podporovaná výzva

Variabilný symbol

Suma