Menu

Poskytnúť Nike šancu zúčastniť sa vzdelávacieho ...

Nikola Kroščenová, 15 r.

Trvanie výzvy: 6. júna 2017 - 20. augusta 2017

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je rozvíjať a podporovať rómske deti vo vzdelávaní a osobnostnom raste aj počas letných prázdnin a dať im šancu zúčastniť sa Letného tábora, ktorý je pre nich často jedinou príležitosťou ako sa dostať do podnetného a tvorivého prostredia. Za vyzbierané finančné prostriedky bude deťom zabezpečené ubytovanie a strava počas celého týždňa a taktiež budú zabezpečené aktivity pre deti, umelecké a výtvarné pomôcky a športové potreby. Všetko toto bude využívané počas práce s kvalifikovanými lektormi, ktorí sa budú deťom na dennej báze venovať a pracovať na rozvíjaní ich talentu.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.9.2008

IČO: 42135435

Ulica: K lomu 5

Mesto: Bratislava

PSČ: 81104

Štát: Slovensko

Príbeh

Poskytnúť Nike šancu zúčastniť sa vzdelávacieho tábora počas letných prázdnin

Každé dieťa si zaslúži šancu na vzdelanie a dobrú budúcnosť. Dajte Nikolke šancu zúčastniť sa na Letnej akadémii a prispejte na jej lístok.


"Som Nikola a so svojimi rodičmi, 4 súrodencami a krstnými rodičmi žijem v skromných pomeroch v Spišskom Štvrtku. Rodičia sú dlhodobo nezamestnaní, ale sú zapojení do aktivačného programu v rámci menších obecných služieb. Napriek neľahkej situácii sa ma snažia rodičia podporiť, aby som študovala a získala vzdelanie. Chcú, aby som mala lepšie možnosti ako majú oni.

Záľub mám viacero. Už od mala som pozerala futbal v televízii, a potom som ho začala hrávať s kamarátmi každý deň. Pravidelne sa zúčastňujem školských športových súťaží, kde hrám ako obrankyňa. Neskôr som začala hrať aj volejbal. Chodievala som aj na tréningy, ale kvôli nedostatku financií si to rodičia už viac nemôžu dovoliť. Teraz mám 13 rokov a volejbal ma neprestal baviť. Hrám ho vo voľnom čase s kamarátkami, ale veľmi rada by som chodila aj na tréningy, kde by ma odborne viedol tréner. No a napokon aj veľmi rada spievam J Spev milujem a keď mi je ťažko, zaspievam si a hneď mi je oveľa lepšie. V škole síce nemám najlepšie výsledky, ale snažím sa ako viem. Preto by som bola rada, keby som si nedostatky mohla doplniť aspoň prostredníctvom doučovaní. Viem, že vzdelanie je dôležité a chcem, aby ma zobrali na dobrú strednú školu a aby som nemala problém sa zamestnať."Snažíme sa dať rómskym deťom šancu posúvať sa vpred a aktívne využívať svoj čas aj počas letných prázdnin a zapojiť ich do vzdelávacích a umeleckých aktivít. Pre deti je veľmi dôležité, aby sa počas letnných prázdnin zapájali do podnetných aktivít, ktoré ich motivujú na sebe pracovať aj mimo školského roka. Žial máloktoré rómske rodiny si môžu dovoliť svojim deťom takúto šancu poskytnúť a preto by sme boli veľmi vďační, keby ste Renátke prispeli na jej letný tábor. Ďalšie informácie

S dieťaťom pracujeme
viackrát do týždňa

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
divemaky.sk/deti/nikola-kroscenova/

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

na vzdelávanie deti a mládeže

na prácu s marginalizovanými skupinami

na prácu s menšinami

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?