Menu

Prispej talentovanému Stankovi na nový klavír

Stanislav Harvan, 21 r.

Trvanie výzvy: 10. novembra 2020 - 31. januára 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Vyzbierať peniaze na špeciálny elektronický klavír a príslušenstvo (špeciálne reproduktory, stojan, puzdro)

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.9.2008

IČO: 42135435

Ulica: Na Riviére 2

Mesto: Bratislava

PSČ: 841 04

Štát: Slovensko

Príbeh

Prispej talentovanému Stankovi na nový klavír

Talent, aký sa často nevidí. Tak opisujú Stanka Harvana renomovaní hudobníci. Potrebuje však špeciálny klavír, na ktorom bude môcť v škole hrať!


Stanislav študuje tretí ročník hry na klavíri na konzervatóriu v Banskej Bystrici. Je mimoriadne nadaný, každého svojim výnimočným talentom ohromí. Jeho obľúbený žáner je klasika, najradšej hrá diela od Bacha a Rachmaninova. Práve kvôli klasickej hudbe potrebuje špeciálny elektronický klavír, na ktorom môže cvičiť klasickú hudbu doma aj v škole

V superlatívoch o ňom hovorí aj primáška Barbora Botošová, vnučka legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu: ,,Stanko je veľmi pracovitý a cieľavedomý študent, ktorý sa venuje klasickej hudbe do hĺbky. Inklinuje ku skladbám, v ktorých môže vyjadriť svoju muzikalitu a precízne technické dispozície. Obdivujem Stankovu vytrvalosť a húževnatosť, vďaka ktorým napreduje aj napriek náročným životným podmienkam. Mnohí jeho rovesníci mu môžu tieto vlastnosti závidieť!". 

Stanko vďaka svojmu talentu dosiahol mnoho úspechov, čo však nemení jeho náročnú sociálnu situáciu. Spolu s rodičmi a šiestimi súrodencami žije v Heľpe. Zo súrodencov je najstarší, má 5 bratov a jednu malú sestričku. Stankovi Rodičia vedú svoje deti k poctivému štúdiu a vzdelaniu, aby im zabezpečili úspešnú budúcnosť.  

Vďaka o.z. Divé Maky je podporovaný v štúdiu a v rozvoji svojho výnimočného talentu, tieto financie sú však určené predovšetkým na pokrytie výdavkov spojených s jeho štúdiom (internát, strava, cestovné atď.). Kúpa nového elektronického klavíra je pre Stanka veľmi veľkou záťažou, nad rámec bežných výdavkov. Preto Vás žiadame o pomoc. 

Ďakujeme!

Vypočujte si Stankovu improvizáciu fis mol:   https://lnk.sk/qaq3


Ďalšie informácie

S dieťaťom pracujeme
denne

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.divemaky.sk

Naša organizácia je zameraná na

na prácu s deťmi a mládežou

na vzdelávanie deti a mládeže

na prácu s marginalizovanými skupinami

na prácu s menšinami

Chcem podporiť
Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?