Menu

Rehabilitácie pre Dominika

Trvanie výzvy: 7. mája 2021 - 1. januára 2022

Cieľ výzvy

Finančné prostriedky, ktoré sa podarí vyzbierať, budú použité na rehabilitácie , doplnkové terapie a špeciálne pomôcky .

Príbeh

Rehabilitácie pre Dominika

Vopred sa všetkým chceme Poďakovať za pomoc v tejto ťažkej dobe. Dominik 17.5.2021 podstúpi liečbu kmeňovými bunkami na klinike v Mexiku aj to Vďaka Vám, ľuďom s veľkým srdcom a pomoc od OZ Bojovník ( Riško a jeho rodina) . Keďže po tejto liečbe bude nutnosťou intenzívna rehabilitácia, chceli by sme Vás poprosiť o finančnú pomoc touto výzvou. Peniažky , ktoré sa nám podarí Vašimi silami vyzbierať, budú použité na neurorehabilitácie a doplnkové terapie a pomôcky, ktoré sú a budú nevyhnutné pre zlepšenie zdravotného stavu Dominika. Taktiež chceme podstúpiť Delfinoterapiu.
S úctou ,s pozdravom a Veľkou Vďakou Jarmila ( matka ) a Dominik. Bez Vašej pomoci by to nebolo možné.

Môj syn, Dominik, absolvoval liečbu v Adeli 3 x, Bisamberg- Rehazentrum Malovec, Svetielko- Prešov, neurorehabilitačný pobyt UNM 2x , podstupuje aj canisterpiu, kurz plávania, cvičili sme Vojtovu metódu, momentálne cvičíme Bobath koncept , Hipoterapia, pobyt Dr Vel Clinic (Varšava) 3 x, rehabilitačné cvičenia v Martine. 

Dominik má momentálne 2 roky a 7 mesiacov. Za posledné mesiace sa zlepšila jeho stabilita, očný kontakt, vie si dať cumlík do úst, napiť sa LHK z fľasky s otvorom v strede, pred 2 mesiacmi začal piť aj zo slamky. Je  vnímavejší , len telíčko ho neposlúcha , máme novú trupovú rehabilitačnú stoličku , kde sa snaží učiť samoobslužné veci ( jesť rukou, piť ). Pomaličky to musí predca ísť. Verím tomu! Nádej zomiera posledná! :)

Diagnózy: Dominik má DMO, poškodenú ľavú hemisféru mozgu, čelovú a spánkovú časť.Pridružené diagnózy oneskorený PMV, axiálna hypotónia, kvadruhypertonickývývoj, postinfekčná Epilepsia s fokálnymi motorickými záchvatmi s poruchou vedomia , centrálna a koordinačná porucha, autistické črty, nepoznástredovú os svojho tela, nechytá si ruky, nosí okuliare a nerozpráva. Herpesvírus sa môže kedykoľvek reaktivovať pri oslabení imunity, Dominik nie jeočkovaný preto sa musí vyhýbať všetkým možným infektom ( bakteriálnym,vírusovím), hrozí autoimunitné ochorenie encefalitídy. Užíva rôzne doplnkovélieky, taktiež sledovaný u imunoalergológa.


PRÍBEH: 

Otehotnela som vdecembri roku 2017 a Dominika som porodila dva dni pred termínom v martinskejnemocnici ako zdravé dieťatko. Už na druhý deň som sa však sťažovala, že muhnisajú očká. Sestra povedala, že je to zápal očných spojiviek, že to prejde.Kvapkali som len Ocuflash. Malému sa dlho držala žltačka, držala som ho čonajviac na dennom svetle. Všimla som si, keď sme boli doma , že sa mu nezužujezrenica na ľavom oku a už sa mu robí jemný film cez očko ako keď má staršíčlovek šedý zákal. Očká mu hnisali stále. Okamžite navštívila obvodnú lekárku.Podľa jej názoru sme mali len vyplachovať. O dva dni prišla znova, predpísalimu Pamycon. Neprešlo. Prišla som zas. Poslala nás očnej. Tá povedala, že žiadenzápal tam nebol, že je to pravdepodobne vrodený glaukóm a s Dominikom násposlali ako s akútnym prípadom do banskobystrickej očnej ambulancie. Tam sapotvrdil vrodený glaukóm na ľavom očku a pridali zakrvácanie za sietnicoupravého očka.

S takýmto akútnymstavom Dominika prijali v bratislavských Kramároch. Tam mu očko operovali sozáverom, že vraj to má z ťažkého pôrodu ( protrahovaný pôrod- hrozil klieštovýpôrod, Dominik nechcel ísť von) a mali sme doplniť genetické vyšetrenia rodičovna vrodený glaukóm. Pár dní po príchode domov Dominik začal odmietať saťmliečko. Bol horúci, hneď ráno so zvýšenou teplotou. Po hodine zas. Obvodnálekárka nás poslala do ružomberskej detskej lôžkovej časti na hospitalizáciu asledovanie. O štvrtej ráno mal prvé viditeľné kŕče, privolala som sestru. Táich však nespozorovala, tak nedokázala posúdiť čo sa deje. Po výmene služiebsestier sa dostavili ďalšie kŕče, tie už prítomná sestra registrovala. Okamžitebol privolaný prednosta detského oddelenia. Nevedeli čo s Domčom robiť, čo muvlastne je, keďže nemal teploty a kŕče boli prítomné. Dominika urgentnepreviezli na banskobystrickú JIS-ku, kde mu urobili EEG a CT mozgu. Tam už bolividiteľné zápalové zmeny, poškodenie mozgu. Ďalším vyšetrením bola lumbálnapunkcia (odobratie mozgovomiechového moku), ktorého výsledkom bolo zistenieprítomnosti zápalu v mozgu - herpesu. Dominikovi nasadili protikŕčovú a protizápalovúliečbu. Kŕče však pretrvávali a Dominik bol čoraz hlbšie zaintubovaný, aby jehomozog pracoval čo najmenej, aby sa ďalej nepoškodzoval. Po piatich dňoch liečbaproti kŕčom pomaly zabrala, Dominika začali prebúdzať, aby sa kŕče nevrátili.Sledovaný bol 24 hodín denne sestrou a lekármi. Keď bola celková liečbapodchytená, preložili Dominika na Dojčenecký úsek, kde liečbu dokončili aprepustili nás domov. Boli sme zaučení pre rehabilitácie. Dominik mal ochabnutésvalstvo, hlavičku preležanú v jednu ( Pravú) stranu, hrče na krku, rúčku vzápästí vykrútenú z kŕčov. Odporúčali nám včasnú rehabilitáciu a orofaciálnustimuláciu, keďže mal zavedenú sondu do žalúdka. Nik si netrúfol odhadnúť, čibude vedieť sať, piť, čo bude vedieť robiť.

Veľká srdečná VĎAKA PATRÍ VÁM" Pretože bez Vás by sme sa nenaučili správne cvičiť aj v domácom prostredí a nemohol by Dominik podstupovať rôzne terapie , ktoré mu pomáhajú. 


Aktualizácie

Adeli Medical center3. okt 2021

Dominik v Septembri / 21 , absolvoval pobyt v Adeli Medical center, pomohla nám finančne aj firma Doprastav, ktorej sa chceme veľmi pekne poďakovať a ostatnú čiastku sme uhradili z tejto výzvy. Dominik na tomto pobyte mal cvičenie 2 hodiny, oxygenoterapiu, manuálnu terapiu, logopédiu, masáž, kryokontrastnú terapiu, ultrazvukovú terapiu. Po tomto pobyte je viac uvoľnený, PHK je jednoznačne viac pohyblivejšia, zlepšila sa opora o lakte , má silnejšie bruško a pekne spolupracuje v cvičení aj doma. 
Veľká srdečná Vďaka za Vašu pomoc ! 

Rehabilitačný pobyt 11. sep 2021

Dominik absolvoval rehabilitačný pobyt v Martine. Naučili sme sa ďalšie cviky , dostali sme inštrukcie ako doma rehabilitovať a na čo sa máme momentálne zamerať. Taktiež sa budeme učiť komunikáciu kartičkami. Tento pobyt Nám veľmi pomohol. Ďakujeme 

Liečba kmeňovými bunkami a nasledujú rehabilitácie 25. máj 2021

Dobrý deň, dňa 17.5. 2021, Dominik absolvoval liečbu kmeňovými bunkami v Tijuane. Bolo to stresujúce a náročné čo sa týka letu kedže sme nevedeli čo nás čaká. Ale nakoniec, Všetko prebehlo v poriadku a veľmi rýchlo. Dominik bol 7 hodín na lačno a na operačnej sále mu boli do chrbátika podané kmeňové bunky, taktiež do oboch nožičiek aj do PHK ktorú nepoužíva. Zatiaľ sme si všimli že upiera viac pohľad priamo do očí a neodvracia ho. Podľa slov v nemocnici máme čakať na zmeny , sledovať. Veríme čo i len v malý krôčik :) Čakajú nás rehabilitácie ktoré budú celý život Dominikovou nutnosťou. Vopred sa chcem všetkým Poďakovať za pomoc a oporu , bez Vás by to nešlo . S úctou a s pozdravom Jarmila a Dominik 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?