Menu

Pomôcky a terapie pre autistu Nicolaska

Trvanie výzvy: 26. mája 2021 - 21. decembra 2021

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Delfinoterapia, senzoricka terapia, oxygenoterapie, aminokyselinove preparáty, senzorické preliezky, barefoot pomôcky, pomôcky na rozvoj jemnej motoriky

Príbeh

Pomôcky a terapie pre autistu Nicolaska

Všetkých zdravim

Volám sa Nicolas William, tento rok budem mať 4 roky a minulý rok mi bol diagnostikovaný detský autizmus. 

No do roka a pol som sa vyvíjal úplne normálne, ako každé dieťatko. Smial som sa, hral som sa s hrackami, blaznil sa s rodičmi,  dokonca som aj rozprával. No očkovanie u mňa spustilo autisticky regres a všetko, čo som vedel, som stratil- očný kontakt, zdieľanu pozornosť, aj reč, porozumenie... Postupne sa u mňa začala rozvíjať aj senzoricka hypersenzitivita a začal som chodiť po spickach. Maminka so mnou chodi na ergoterapiu a neurovyvojovu terapiu, ktoré mi pomáhajú uvedomiť si samého seba a učia ma byt samostatnejší v činnostiach, ktoré sú pre vás celkom bežné, no ja ich neviem- nenajem sa bez pomoci maminky, nevyzleciem, neobleciem, ani neumyjem zúbky, všetko preto, lebo moja senzorika mi to nedovolí.

Moc mi ale pomáhajú senzoricke pomôcky a terapie no sú moc drahé. Maminka mi sľúbila, že pôjdeme aj na delfinoterapiu.

Preto by som vás chcel poprosiť čo i len o malú sumu na to, aby som mal tú možnosť navštevovať viac terapie, ktoré mi pomáhajú, používať pomocky aj doma, aby som aj ja mohol opäť dostať šancu rozprávať, porozumieť a žiť plnohodnotnejsi život. 

Ďakujem 

Váš Nicolasko

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?