Menu

Pomôcky a terapie pre autistu Nicolaska

Trvanie výzvy: 26. mája 2021 - 21. decembra 2021

Cieľ výzvy

Delfinoterapia, senzoricka terapia, oxygenoterapie, aminokyselinove preparáty, senzorické preliezky, barefoot pomôcky, pomôcky na rozvoj jemnej motoriky

Príbeh

Pomôcky a terapie pre autistu Nicolaska

Všetkých zdravim

Volám sa Nicolas William, tento rok budem mať 4 roky a minulý rok mi bol diagnostikovaný detský autizmus. 

No do roka a pol som sa vyvíjal úplne normálne, ako každé dieťatko. Smial som sa, hral som sa s hrackami, blaznil sa s rodičmi,  dokonca som aj rozprával. No očkovanie u mňa spustilo autisticky regres a všetko, čo som vedel, som stratil- očný kontakt, zdieľanu pozornosť, aj reč, porozumenie... Postupne sa u mňa začala rozvíjať aj senzoricka hypersenzitivita a začal som chodiť po spickach. Maminka so mnou chodi na ergoterapiu a neurovyvojovu terapiu, ktoré mi pomáhajú uvedomiť si samého seba a učia ma byt samostatnejší v činnostiach, ktoré sú pre vás celkom bežné, no ja ich neviem- nenajem sa bez pomoci maminky, nevyzleciem, neobleciem, ani neumyjem zúbky, všetko preto, lebo moja senzorika mi to nedovolí.

Moc mi ale pomáhajú senzoricke pomôcky a terapie no sú moc drahé. Maminka mi sľúbila, že pôjdeme aj na delfinoterapiu.

Preto by som vás chcel poprosiť čo i len o malú sumu na to, aby som mal tú možnosť navštevovať viac terapie, ktoré mi pomáhajú, používať pomocky aj doma, aby som aj ja mohol opäť dostať šancu rozprávať, porozumieť a žiť plnohodnotnejsi život. 

Ďakujem 

Váš Nicolasko

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?