Menu

V ústrety nového začiatku

Trvanie výzvy: 23. júna 2021 - 23. augusta 2021

Cieľ výzvy

Pokrytie životných potrieb, oprava zdravia a rekvalifikácia ak to financie pokryjú

Príbeh

V ústrety nového začiatku

Odraziť sa od dna

Dobrý deň prajem všetkým.

Dlhé roky som pracoval veľmi tvrdo a často aj za neľudských podmienok. Víkendy, sviatky, dokonca aj na štedrý večer alebo Silvestra a to celé roky. Pred pár rokmi sa mi pokazil zdravotný stav zo sústavnej driny a zostal som ochrnutý na ľavú ruku a s poškodenými platničkami. V podstate mám každú tretiu platničku poškodenú, z toho v krčnej chrbtici tak, že mi to spôsobilo paralźu ľavej ruky. Počas PN-ky ma vyhodili z práce a v podstate som zostal bez možnosti aktívne pracovať a zarábať Tí, čo zneužívajú sociálne a iné štátne systémy, by to riešili asi invalidným dôchodkom. Ja nie. Ja som si začal ruku sám dávať dokopy. Dnes ju už môžem používať, ale je obmedzená, pretože krčnú chrbticu mám poškodenú. Som jednoznačne znevýhodnený - nemôžem vykonávať manuálne práce, ktoré by sa aj dali nájst a na preklenutie núdze a taktiež nemôžem vykonávať hocijakú prácu. Toto sa síce stalo v zahraničí, ale doma som už viac rokov a situácia sa covidom zhoršila. 

Ako?

Covid mi znemožnil už i tak sťaženú možnosť si nájsť prácu, lebo počet voľných miest sa počas covidu rapídne znížil a aj možnosti boli obmedzené a obmedzil ma aj v procese rehabilitácie zdravia, pohybu, aktívneho odpočinku a ďalších životných situácií.

V podstate týmto len žiadam, keďže som bez príjmu a v situácii v akej som, štát a všetkých ľudí dobrej vôle o pomoc, aby som sa dal dokopy a aby som si pomohol v núdzi a to využitím financií na základné životné potreby, "opravu zdravia" a ak financie vyjdú, tak aj na rekvalifikačný kurz, taký, ktorý by ma uživil. Štát ma potrebuje zdravého a pokial som bol zdravý, tak som robil pre túto spoločnosť. Takže by som v tom chcel pokračovať. Toto nemyslím ironicky, ale toto je holý fakt.

Možno sa raz stretneme a nabudúce ja pomôžem zas vám.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?