Menu

Prosím, pomôžte Tomičkovi k samostatnosti

Trvanie výzvy: 15. novembra 2021 - 31. decembra 2021

Cieľ výzvy

Špeciálne chodítko Crocodile od R82

Príbeh

Prosím, pomôžte Tomičkovi k samostatnosti

Milí darcovia, s veľkou pokorou by som Vás veľmi chcela poprosiť o pomoc s vyzbieraním sumy na kúpu špeciálneho chodítka pre môjho syna Tommyho.

Môj milovaný synček Tommy sa narodil s mozgovým ochorením zvaným lisencefália. Poruchy funkcie mozgu s touto diagnózou sú natoľko závažné, že je Tommy plne odkázaný na moju starostlivosť.
Napriek závažnému ochoreniu a zlým prognózam lekárov robí môj chlapček obrovské pokroky. S Tommym sme absolvovali mnoho rehabilitačných pobytov a terapií, ktoré sú veľmi účinné a pomáhajú mu v sebestačnosti. Pravidelné rehabilitácie sú dôležitou súčasťou nášho života. Tommyho svaly sa spevnili, dozrieva motoricky aj mentálne, uvedomuje si svoje obmedzenia rovnako ako sa dokáže tešiť z pokrokov, ktoré dosiahne. Aj keď potrebuje ešte veľa opory, je vidno, že má chuť a vôlu byť nezávislý a že sa mu páči, keď niečo dokáže sám, bez mojej asistencie a podpory.

Tomík je stále usmiatý, plný energie a má neskutočnú radosť zo života.
Tiež začal byť veľmi vnímavý a čím viacej sa zaujíma o svet okolo seba, miluje pesničky a hlavne sa začal sám stavať na nožičky a s pomocou dokáže prejsť niekoľko krokov. Stále sa pokúša vstávať a páči sa mu vodenie za ruku či v špeciálnom chodítku.

Tá radosť v jeho očkách, keď sám niečo nové dokáže, ten prešťastný úsmev, to je to, čo nám dáva nádej a silu nevzdávať sa a stále pokračovať.
Keďže sa Tommymu veľmi páči, keď môže chodiť sám v chodítku, ktoré je špeciáne upravené pre jeho potreby, veľmi by sme Vás chceli poprosiť o pomoc s jeho financovaním. Tommy za posledný rok rýchlo a veľmi narástol a stávajúce chodítko mu už nevyhovuje. Chôdzu so správnou podporou v tomto chodítku nám doporučila aj naša rehabilitačná terapeutka, ktorá s Tommym pravidelne cvičí na rovnováhe a práve spoločne trénujú aj chôdzu. Samostatnosť je pre Tommyho veľmi dôežitá aj po mentálnej stránke, je vo veku, keď si uvedomuje, že sú u neho „veci“ trochu inak ako u zdravých detí.

Svojmu jedinému synčekovi chcem dopriať kvalitný a dôstojný život a k tomu nám veľmi pomáhajú terapie a cvičenie, ktoré sú finančne veľmi nákladné ako aj doplatky za špeciáne pomôcky. Teraz Vás preto prosím o pomoc Tomičkovi. Je moje slniečko, ktoré ľúbim nado všetko na svete.
PROSÍM Vás, milí darcovia, pomôžte Tomičkovi na jeho ceste za lepším a kvalitnejším životom. Srdečne Vám ďakujem, mama Andrea.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?