Menu

Finančná pomoc pre Miška

Trvanie výzvy: 4. januára 2022 - 4. januára 2023

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

Ambulantné rehabilitácie a terapie v Bratislave v centre Svetielko, plavecké kurzy, liečebno-špecialno-pedagogicke poradenstvo a program Play Wisely pre Miška

Príbeh

Finančná pomoc pre Miška

Matka piatich detí prosí o finančnú pomoc pre syna Miška s Downovým syndrómom.
Ďakujem vám za každý finančný dar a aj za šírenie tejto výzvy ďalej.

Miško sa narodil ako 7my člen rodiny, čiže má štyroch starších súrodencov.   

Bála som sa o môj a Miškov život od začiatku tehotenstva, keďže som vedela, že pôrod skončí piatou sekciou.       

Verím, že vďaka modlitbám našich najbližších a známych, pôrod dopadol veľmi dobre, ale potom prišiel šok, keď mi pani doktorka už na pôrodnej sále oznámila, že majú podozrenie na Downov syndróm a ja keď som sa na Miška pozrela, vedela som, že je to pravda.         

Prvé mesiace som sa z toho veľmi ťažko spamätávala. Bola som uzavretá a s nikým som sa o tom nechcela rozprávať. Deti si ho veľmi rýchlo obľúbili, bol pre nich vždy veľké slniečko, ktoré im dáva neskutočnú energiu. Manžel sa s tým do dnešného dňa nevyrovnal.      

Začali sme cvičiť vojtovu metódu od 5tich týždňov. Bol to pre mňa neskutočný stres, tlak ako po fyzickej tak aj po psychickej stránke. Nenávidela som to cvičenie.    

Cvičili sme len pol roka kôli viacerým rodinným problémom a kôli ktorým som aj odišla od manžela a teraz bývam u mami s deťmi.

Odkedy máme túto výzvu, Miško rýchlo napreduje po fyzickej, mentálnej aj psychickej stránke.

Vďaka vašim finančným darom sme začali chodiť do Svetielka na rehabilitácie, ktorá obsahuje viac častí: neurostimulácia , Pulley systém a Spider systém - sa cvičí v TheraSuit obleku, oxygenoterapiu, rašelinové zábaly, snoezelen a začali sme chodiť plávať. 

Táto forma cvičenia je veľmi účinná. Miško sa naučil za pol roka štvornožkovať, chodiť sám popri nábytku,  začal chodiť za jednu ruku a na jeseň začal chodiť bez pomoci v ktorom sa pomaly zdokonaľuje.

Miško so svojou diagnózou Downov syndróm je hypotonicky (oslabené svalstvo), takže je potrebné cvičiť celoživotne pre správne držanie tela, aby nezačali problémy s chrbticou, cvičenie má vplyv na vývin reči a na iné správne fungovanie. Keď je prestávka s cvičením, svalstvo oslabne.

Začali sme chodiť k liečebnej pedagogičke a chceli by sme začať program Play Wisely.                                                                          Play Wisely® je unikátny program pre bábätká na rozvoj mozgovej a pohybovej kapacity počas kritického obdobia formovania nervových dráh od 4 mesiacov do 4 rokov, vytvorený na základe vedeckých výskumov NASA Johnson Centra v USA.

Mám veľkú radosť, že Miško urobil také pokroky vďaka vám, ktorí ste finančne prispeli. Miško má však ešte dlhú cestu rehabilitovania, aby začal správne chodiť a behať.

Preto by som vás chcela poprosiť naďalej o finančný dar pre Miška, aby mohol bez prestávky rehabilitovať a robiť pokroky k správnemu fyzickému a mentálnemu vývinu.

Ďakujem vám za každé euro, ktoré sa rozhodnete Miškovi darovať či jednorazovo či každý mesiac.

Cítim nádej, že to zvládneme, vďaka Vám ľuďom s veľkým srdcom pomáhať.

Veľká srdečná vďaka.


Monika 


Ďalšie informácie

Facebook
Monika Slavikova

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?