Menu

Nový štart do života

Trvanie výzvy: 26. januára 2022 - 25. januára 2023

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Cieľ výzvy

hyperbarická komora,rehabilitačné pobyty

Príbeh

Nový štart do života

Filipkove zaradenie k rovesnikom

Volám sa Filipko. Zachvílu mám 4 rôčky. Môj ťažký boj sa začal hned po mojom narodení. V Marci 2018,kedy mi určili diagnózu Artrogrypoza multiplex congenita. Je to ojedinelá choroba ktorá postihuje svalstvo klby .Mám postihnuté obe ruky a aj nožičky. Minulý rok som absolvoval operáciu oboch nožičiek v špecializovanej klinike vo Viedni. Každý týždeň som musel mať nové sádry. Po operácií som mal nonstop sádrý 6 týždňov. Po zložení mi hned pán doktor nasadil ortézy ,ktoré nosím dodnes 12 hod denne. Hned som musel nastúpiť do  Adeli v Piešťanoch kde ma doslova postavili na nôžky a urobil som svoje prvé kroky v živote. Rodičia boli na mňa veľmí hrdí. Doktori žiaľ tvrdili opak.Preto každou rehabilitáciou sa posúvam vpred aj ked pomaly. čaká ma ešte operácia ručičiek aby som mohol byť samostatný a byť s kamošmi a spoločne sa hrať.

Mojím  rodičom žiaľ neviem odpovedať, ešte neviem rozprávať viem iba napodobniť zvieratká.Ked ma niečo boli neviem im to povedať,šanca pre mňa je hyperbarická komora. Pomohla môjmu kamošovi. Preto to moji rodičia chcu dopriať aj mne aby som začal rozprávať aby som konečne  hral s rovesníkmi.

musím absolvovať dalšie rehabilitácie aby mi neochablo svalstvo a urobil dalšie pokroky aby boli na mňa rodičia hrdí a aby som bol hlavne samostatný.

ĎAKUJEM všetkým ktorí ma podporia na ceste k lepšiemu životu 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?