Menu

Rehabilitácie - šanca pre Lianku naučiť sa chodiť ...

Trvanie výzvy: 23. decembra 2013 - 23. decembra 2014

Cieľ výzvy

Veríme, že naša Lianka raz bude chodiť a rozprávať a jednou z možností pomoci je aj neurorehabilitačný pobyt v maďarskom meste Šoproň.

Príbeh

Rehabilitácie - šanca pre Lianku naučiť sa chodiť

Naším najväčším snom je vidieť naše slniečko Lianku chodiť a rozprávať ako ostatné detičky a vďaka tomu aj viesť krajší a plnohodnotnejší život. Napriek tomu, že jej osud nedoprial chodiť a komunikovať s nami ako väčšine deťom, je pre nás darom a darom je pre nás každý jej úsmev, každé objatie. Veríme, že každý krok, každá procedúra jej stále viac a viac pomáha priblížiť sa k vytúženému snu.

Lianka sa narodila 29.1.2008. Na začiatku sa zdalo, že z nej vyrastie zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko.. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala tak ako ostatné zdravé detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala ochabnuté.
Lianka sa podrobila všetkým potrebným vyšetreniam a dnes jej diagnóza znie DMO-hypotonická forma. Náš anjelik nechodí, ale vďaka opakovaným rehabilitáciám začala nedávno liezť po štyroch. Je to neopísateľný pocit vidieť, že to všetko, čo pre ňu robíme má zmysel. Po mentálnej stránke je na tom podobne. Napriek tomu, že má už skoro 6 rokov, je na úrovni ročného bábätka. Čo by sme dali za to, keby nám povedala prvé slová? Zatiaľ komunikuje len bľabotaním. Toho roku nám pribudla ďalšia diagnóza – epilepsia. Len jej úsmev, ktorý rozdáva dookola nás hreje pri srdiečku a každým jej nežným objatím cítime, že nás vníma a vníma aj svet okolo seba. Najväčšiu radosť nám robí každý, aj ten najmenší pokrok, ktorý sa dcérke podarí.
Absolvovali sme liečebné pobyty v Martine aj v Kováčovej Maríne, kurzy plávania, denne navštevuje špecializované zariadenie v Spišskej Novej Vsi. Vďaka pomoci a podpore ľudí dobrej vôle sa nám podarilo absolvovať aj tri rehabilitačné pobyty v ADELI centre v Piešťanoch a v maďarskom meste Šoproň. Všetky procedúry sú pre nás finančne veľmi náročne, ale aj napriek tomu hľadáme stále nové možnosti ako jej pomôcť. Každá stimulácia, každá rehabilitácia pre nás znamená veľkú nádej.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?