Menu

Nezištná pomoc pre Martinu

Trvanie výzvy: 1. februára 2022 - 1. júna 2022

Cieľ výzvy

hospitalizácia v nemocnici v USA

Príbeh

Nezištná pomoc pre Martinu

Finančná zbierka na pomoc Martine a jej rodine

Milí darcovia,

vopred ďakujem za akýkoľkvek prejavený záujem a prípadnúpomoc. V nasledujúcich riadkoch sa Vám pokúsim priblížiť aktuálnu situáciu mojej sestry Martiny.

Moje meno je Peter a prihováram sa Vám v mene mojej staršej sestry Martiny. Martina Má 32 rokov, a je zároveň matkou vytúženej dcéry Timey. Už niekoľko rokov žije v USA, kam odišla pracovaťako opatrovateľka detí, keďže ich celý život nesmierne miluje. Po nejakom čase v USA si našla priateľa (teraz už manžela) a v roku 2020 sa splnil jej veľký sen. Narodila sa jej vytúžená dcéra. Už počas tehotenstva Martine diagnostikovali oslabenie pečenie resp. pri jej pravidelných kontrolách zistili, že jej pečeňové výsledky symbolizujú jej postupné zlyhávanie. Pôrod jej museli predčasne vyvolať. Napriek komplikáciám sa jej narodilo zdravé dievčatko, aj keď bolo veľké riziko, že to jedna z nich nemusí prežiť.  Martina sa musela nejakú dobu po pôrode spamätávať, ale zvládla to, pretože je veľká bojovníčka. V poslednej dobe však začala trpieť enormnými migrénami, ktoré sa postupne stupňovali. Ako matka na materskej, ktorá popri nej pracovala z domu v dvoch prácach na polovičný úväzok, aby utiahla všetky potrebné výdavky, na seba veľa času nemala. 

Zlom prišiel v pondelok 25.1.2022 (v USA 24.1.2022 približneo 21.00), kedy Martina po uložení  svojej dcéry na spánok si so svojím mužom chcela pozrieť film, čo sa však nestalo. Začala sa sťažovať na tlak na hrudi, veľkú bolesť hlavy a pred jeho očami skolabovala. Do konca života mu budem vďačný za jeho duchaprítomnosť, pretožejej podal prvú pomoc a zavolal sanitku. Martinino šťastie v nešťastí bolo, že nemocnica bolo blízko ich bytu, pretože podľa jej ošetrujúceho lekára 90% jej prípadov neprežije ani prevoz do nemocnice. Martine praskla cieva v mozgu (aneurizma), ktorá jej spôsobila masívne krvácanie a masívny opuch mozgu. Keďže jej krvácanie zasiahlo citlivé miesto v mozgu, ktoré ovplyvňuje okrem iného aj dýchanie, nebola schopná sa nadýchnuť bez pomoci prístrojov. Momentálne leží v kritickom stave v Cornell Medical Center v New Yorku. Martina za tých pár dní prešla neskutočne dlhú cestu. Podstúpila 5 hodinovú operáciu, ktorá jej zachránila život, avšak problémy sa neskončili. Aj napriek zasvorkovaniu porušenej cievy sa Martine stále hromadí krv v hlave. V stredu ráno začala mierne reagovať a vnímať ľudí v miestnosti, avšak po chvíli dostala mozgovú príhodu na druhú-neporušenú stranu v mozgu, čo jej stav ešte zhoršilo. Aj napriek tomu, skvelý personál nemocnice ju zachránil. Lekári nás inštruovali, aby sme sa jej snažili prihovárať, aspoň prostredníctvom videohovoru, vynárať jej spomienky a pripomínať jej veci, ktorémá rada, a tak jej pomohli udržať mozog "pri živote". Včera však po našom telefonáte, keď nás už ako tak vnímala, opäť skolabovala. Prestala dýchať, jej srdcový tep sa spomalil. Po nasledovných testoch lekári zistili ďalší životohrozujúci problém. Diagnostikovali jej šelest na srdci a pľúcnu embóliu. Jej srdce jej nepumpuje do mozgu dostatok okysličenej krvi. A musia prísť na lokalizáciu zrazeniny, aby sa jej nedostala do srdca alebo do mozgu. Podarilo sa ju stabilizovať ale čakajú ju ďalšie náročnejšie operácie. Jej stav sa z hodiny na hodinu mení a ja Vám v tomto momente neviem povedať, čo Martinu ešte čaká. 

Viem, že som sa rozpísal, ale chcel som, aby ste vedeli v akom Martina stave je. Aktuálny účet v nemocnici za 5 dní hospitalizácie a operaciu činí 200 tisíc dolárov a to asi ani zďaleka nebude finálna suma. Zdravotná starostlivosť v Amerike je, bohužiaľ, veľmi nákladná a Martina by bohužiaľ prevoz na Slovensko neprežila. Okrem toho, že je manželka, dcéra, sestra, je hlavne matka ročného dievčatka, ktoré ju nesmierne potrebuje. Ak aj všetko dopadne dobre a Martina sa zotaví, bude ju čakať veľmi dlhá cesta, aby sa ako tak vrátila k normálnemu životu. Nebude schopná tak skoro pracovať a príjem jej manžela možno pokryje len ich základné výdavky.

Nie som človek, ktorý žiada ľudí o finančnú pomoc, ale táto situácia mi, bohužiaľ, nedáva inú možnosť. Veľmi pekne by som Vás chcel poprosiť aj v mene celej rodiny, ak Vám to vaša finančná situácia umožňuje a môžete jej aspoň malou čiastkou pomôcť, bude Vám celá moja rodina nesmierne vďačná. Vďační Vám budú ale hlavne jej manžel a dcéra Timea, ktorej pomôžete, aby sa jej maminka vrátila domov. Nesmierne ďakujem za Vašu pomoc 

Brat Peter

Aktualizácie

2.2.20222. feb 2022

Aktuálne informácie z nemocnice. Maťa má za sebou ďalšiu procedúru, ktorou sa jej snažili dostať do mozgu potrebné lieky, ktorými by jej zmiernili pretrvávajúce spazmy a záchvaty a opäťdosiahli, aby začala reagovať/"hovoriť". Zaviedli jej do krku a hlavy ihly, cez ktoré sa potrebné lieky mali dostať tam, kam sa dostať majú. Maťa zatiaľ stále nereaguje, ale pevne verím, že sa to časom zmení. Keďže už niekoľko dní nepríjma do tela žiadne živiny, lebo ich všetky vyvráti, dnes sa o to pokúsia opäť. Je pod neustálym dohľadom, ktorý zabezpečuje kamera nad ňou, aby sledovali, či dané záchvaty stále pretrvávajú a v akej intenzite. 


1.2.20222. feb 2022

Maťa ma aktuálne za sebou ďalšie dvenáročné operácie, ktoré musela včera podstúpiť. Intrakraniálny tlak jejdosiahol život ohrozujúcu hodnotu, a tak aj napriek slbému srdcu ju muselioperovať. Keď ju priviezli z prvej, snažili sa ju napojiť na monitor v izbe,opäť sa jej veľmi vyskočil, tak nebola iná možnosť ako druhá operácia.(popravde je veľmi tažké rozumieť medicínskym pojmom v anličtine, ale to je to,čo zatiaľ od lekárov a jej manžela viem). Momentálne čakám na ďalšie info, oktorých sa vás pokúsim v čo najkratšom čase informovať.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?