Menu

Pomôžte Miškovi,aby raz cítil aké to je nahaňať sa ...

Trvanie výzvy: 10. februára 2014 - 31. decembra 2014

Cieľ výzvy

Cieľom je dopriať Miškovi rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Center Piešťany, kedy po jeho absolvovaní je Miško stabilnejší,komunikativnejší a vnímavejší.

Príbeh

Pomôžte Miškovi,aby raz cítil aké to je nahaňať sa so surodencami.

Dobrý deň, sme rodičia štyroch detí,najmladší su dvojičky a jeden z chlapcov je choručký. Robíme všetko pre to,aby mu bol raz uľahčený život,aspoň trošku. Aj veríme,že zazraky sa deju:) Takéto zazraky robia v jednom rehabilitačnom centre a my veľmi túžime,aby náš Miško sa tam vrátil, no finančne je to nezvladnuteľné. Tu je náš príbeh:

Náš synček Miško sa narodil ako zdravý chlapček, je z dvojčiat, keď mali 4 a pol mesiaca, upadol nam doma Miško do bezvedomia. Bol chviľku bez kyslíka, čo mu poškodilo mozog. Po vyšetrení na CT mu bola najdena v hlavičke krvná zrazenina, nasledne bol prevezený z Popradskej nemocnice do Košickej detskej fakultnej nemocnice na ARO, kde bol uvedený do umelého spánku. Operácia nebola nutná, nakoľko sa to vstrebalo samo. V umelom spánku bol 7 dní, po jeho prebudení sa u Miška zistilo, že nefixuje predmety, ľudí, nič. Jeho mentálny a telesný vývoj je spomalený. Nasledovalo a stale trva dennodenné cvičenie, rehabilitáčne návštevy atď. Momentálne má 2 a pol roka, sedí sam, chviľku, dá sa na štyri, no nepohne sa dopredu, samozrejme nechodí, nerozpráva, iba slabiky......diagnoza Spasticka kvadruplegicka DMO. Zrak u neho je taktiež slabší, nefixuje predmety tak ako by mal, oko-očné centrum je spomalené. Boli sme 2x v Adeli Center v Piešťanoch, kde mu to veľmi prospievalo, veľmi si želame sa tam vratiť, aby raz cítil ake to je chodiť po zelenej tráve bosí, po zimnej dlažbe, aby jeho nožičky raz behali spolu so surodencami, aby bol skvalitnený jeho život aspoň trošku. Nakoľko sme 6-členná rodina, máme ešte okrem Miška 3 detičky , finančne sme už veľmi vyčerpaní, preto Vás veľmi posíme o pomoc.
Ak by chcel niekto poslať korunky priamo na Miškov účet, tu je číslo:1321988755/0200
Pripájam ešte IBAN SK8302000000001321988755 a
SWIFT SUBASKBX , ak je platba realizovana zo zahraničia :) Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?