Menu

Rehabilitácie pre Ondrejka

Trvanie výzvy: 25. augusta 2022 - 31. októbra 2022

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt v Axis centre

Príbeh

Rehabilitácie pre Ondrejka

Pomoc, aby mohol Ondrejko začať sám chodiť

Ondrejko mal v máji dva roky, no začiatky mal náročné. Komplikácie s dýchaním po narodení, 2 operácie kvôli vrodenej chybe srdca a diagnóza Downov syndróm sú znevýhodnením, takže sa snažíme Ondrejkovi pomôcť v napredovaní, aby bol v živote čo najviac sebestačný.

Ondrejko sa narodil predčasne v 34. týždni tehotenstva, s chorým srdiečkom. Potreboval podstúpiť kompletnú korekciu srdiečka, no ešte predtým museli lekári vykonať banding pľúcnice. Ondrejko tak už ako 2-týždňové bábätko podstúpil svoju prvú operáciu. Keď mal Ondrejko 5 mesiacov, absolvoval druhú operáciu - korekciu srdiečka. Vďaka Bohu, operácie dopadli dobre. Jeho stav sa postupne zlepšoval, a tak sme s ním mohli začať chodiť na rehabilitačné cvičenia. Predtým to kvôli zlým saturáciám nebolo možné, keďže sa Ondrejko nemohol príliš namáhať. Pravidelne navštevujeme aj rôzne ambulancie, ako neurológiu, neonatológiu, endokrinológiu, ambulanciu downovho syndrómu aj logopédiu.


Teraz má Ondrejko 27 mesiacov a prosperuje, hoci na kardiológii bude sledovaný stále. Veľmi túžime po tom, aby začal chodiť – kvôli hypotónii a hypermobilite to zatiaľ sám nedokáže. Je to zlatý chlapček a veľmi ho ľúbime. Uvedomujeme si, že rozvoj v útlom veku je veľmi prepojený – hrubá motorika ovplyvňuje aj ostatné oblasti jeho napredovania. Aj preto by sme mu chceli dopriať rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre. Keďže má oslabené svalstvo, tak sú cvičenia a rehabilitačné pobyty práve v tomto veku rozhodujúce. Chceme predchádzať zlým návykom, ktoré sa len ťažko odbúravajú, alebo iným zdravotným komplikáciam, pretože sa často stáva, že si telíčko urobí "barličku", ktorá sa len veľmi ťažko koriguje.


Liečebné pobyty v súkromných centrách sú finančne náročné a poisťovňa ich neprepláca. Zdravie a správny rozvoj preto v mnohom závisí od úspor rodiny a pomoci dobrých ľudí.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?