Menu

Prosba o pomoc pre ťažko chorú Sandru a jej sestru ...

Trvanie výzvy: 29. júla 2014 - 29. júla 2015

Cieľ výzvy

CIEĽOM NAŠEJ VÝZVY JE POTREBA VYZBIERAŤ PRE SANDRU A REBEKU FINANCIE, NA ŠKOLNÉ, ŠKOLSKÉ POTREBY A NA ÚHRADU CESTOVNÝCH NÁKLADOV,

Príbeh

Prosba o pomoc pre ťažko chorú Sandru a jej sestru Rebeku

Prosím o pomoc všetkých dobrých ľudí pre moje dve dcérky Sandru a Rebeku,Sandra má niekoľko diagnoz ako napr.ADHD OCD ASPERGEROV SYNDROM a Rebeka má diagnozy podobné.

SME RODINA S DVOMA DEŤMI V ZLEJ FINANČNEJ A SOCIÁLNEJ SITUÁCII. STARŠIA SANDRA TRPÍ HNEĎ NIEKOĽKÝMI ŤAŽKÝMI PSYCHIATRICKÝMI DIAGNÓZAMI - ADHD - HYPERKINETICKÁ PORUCHA, OCD - OBSEDANTNO-KOMPULZÍVNA PORUCHA, TIKY A ASPERGEROV SYNDRÓM, JE DRŽITEĽKOU ŤZP PREUKAZU. NAPRIEK VŠETKÝM PREKÁŽKAM A STAROSTIAM CHCEME, ABY SANDRA MALA MOŽNOSŤ SA KVALITNE VZDELÁVAŤ A DÔSTOJNE ŽIŤ V SPOLOČNOSTI. Z TOHOTO DÔVODU PROSÍME VŠETKÝCH DOBRÝCH ĽUDÍ O FINANČNÚ POMOC V HODNOTE 300 EUR BY POSLÚŽILI NA UHRADU CESTVNÝCH NÁKLADOV SPOJENÝCH S DOCHÁDZKOU DO ŠKOLY KEDŽE NAVŠTEVUJE ŠKOLU MIMO OBCE A TREBA JU VOZIŤ BOJÍ SA ÍSŤ AUTOBUSOM.
Sandra je úžasné dieťa,ktoré rado skúša všetko možné.Od malička rada kreslí venuje sa rôznym športom cyklistika,plávanie,korčuľovanie.Je absolventka na ZUŠ.Nádherne maľuje.Má veľký sen ísť si zalyžovať a zaplávať.Lenže ja dostávam opatrovateľský príspevok cca 200eur a manžel minimálnu mzdu.Ja si chodím privyrábať na polovičný úväzok,ale aj tak naše príjmy nie sú dostačujúce na to aby sme vedeli a mohli splniť sny našim deťom.Približne v šiestich rokoch sme si všimli, že so Sandrou nie je všetko v poriadku. Počas školy nás na to upozornila aj učiteľka a po vyšetreniach nám lekári povedali, že má dysgrafiu a dyslexiu. O dva roky neskôr jej diagnostikovali horeuvedené psychické choroby. Aj napriek tomu je v škole vyznamenaná! Navštevuje tiež ZUŠku - výtvarný odbor, ktorý ju napĺňa tam, kde sa cíti byť prázdna. Veľmi jej to pomáha začleniť sa do skupiny, lebo kvoli diagnoze Asperger má problém so sociálnym začlenenín sa do kolektívu.Kedže vidíme, že je to pre Sandru i Rebeku prospešné, radi by sme im umožnili navštevovať školu i naďalej,Rebeka navštevuje ZŠ a tiež ZUŠ-ku tanečný odbor-chce byť baletkou-Rebeka je tiež dysgrafička a dyslektička,má ADHD a je podozrenie ma Aspergerov syndrom a hyposexia.Rada sa venuje korčuľovaniu,plávaniu a hlavne tancu ktorý ju naplňa.Hoci má tieto zdravotné problémy je vyznamenaná a úspešne absolvovala prvý rok tanečného odboru.Rebeka tiež navštevuje školu mimo obce a taktiež ju vozím do spomínanej školy kedže autobusom ísť nemôže.

Veľmi nám na deťoch záleží ale finančné prostriedky nám často krát nepostačia ani na základné veci a môže sa stať, že Sandre a ani Rebeke jednoducho nebudeme môcť platiť školné.A taktiež by sme jej radi splnili sen o lyžovaní alebo plávaní.Vopred ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomôžu a doprajú tak Sandre ako aj Rebeke to, čo majú zdravé deti bežne.ĎAKUJEME z celého srdca
Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?