Menu

Prosíme Vás o pomoc pre Sabinku. Rehabilitácie ju ...

Trvanie výzvy: 3. septembra 2014 - 3. septembra 2015

Cieľ výzvy

Sabinka má teraz 21 mesiacov. Začína držať sama hlavičku, nepretáča sa, neštvornožkuje, nesedí, má svalový hypertonus... v jej prípade je veľmi dôležitá rehabilitácia a rehabilitačné pobyty s intenzivnými cvičeniami, čo je ale finančne náročné, nakoľko manžel je na invalidnom dôchodku pre zlyhávanie obličiek a ja poberám iba rodičovský príspevok. Preto Vás touto cestou chceme požiadať o finančnú podporu nášho malého dievčatka, aby sa mohla ďalej rozvíjať a tak pokračovať v cvičeniach a terapiách, ktoré tak veľmi potrebuje a bohužiaľ nemáme možnosti na ich financovanie. Bez rehabilitácií by sa Sabinka na nôžky nikdy nepostavila, preto Vás prosíme o pomoc. Konkrétne sa jedná o Rehabilitačné centrum Renona v Šúrovciach.

Príbeh

Prosíme Vás o pomoc pre Sabinku. Rehabilitácie ju postavia na nožičky.

Sabinka je milé usmiate dievčatko ale nemala šťastie ako iné detičky, ktoré sa narodia zdravé. Sabinke po narodení diagnostikovali hydrocefalus, má veľkú cystu v ľavej polovici mozgu 5x6 cm, epilepsiu a atrofiu zrakových nervov. Pohybovo je Sabinka veľmi slabá, má 21 mesiacov a nevie sa ani pretočiť, štvornožkovať. Súrne potrebujeme cvičiť a spevniť jej telíčko.Pomôžte prosím Sabinke aby sa mohla naučiť bežkať a zaradiť sa do normálneho života ako iné šťastné zdravé detičky.


Sabinka sa narodila 14.11. 2013  v noci o 3:14 hod. v Bojnickej nemocnici akútnou sekciou s hydrocefalom vzniknutým v dôsledku vnútromaternicového krvácania do mozgu a o pár hodín ju previezli naJIS-ku do Fakultnej nemocnice do Martina, kde strávila 2 týždne na pozorovaní.Magnetická rezonancia ukázala, že Sabinke chýba takmer celá ľavá polovica mozgového tkaniva a tento priestor vypĺňa veľká cysta. Keď mala Sabinka 3 mesiace, absolvovala operáciu mozgu v Brne. Boli to veľmi ťažké chvíle pre nás rodičov, ako aj pre naše dieťatko. Keď sa Sabinka zotavila z operácie,začali sme cvičiť Vojtovu metódu. Rehabilitácie ale trvali len 5 týždňov, kým námneurologička na základe EEG záznamu diagnostikovala ťažkú formu epilepsie, naktorú ani po čase nezaberali lieky. Záchvaty sa podarilo zastaviť až hormonálnou liečbou, ktorú sme absolvovali na Kramároch v Bratislave a ktorá bola ale tiež veľmi „ drastická “ pre tak malé telíčko. Ďalšia rana prišla po vyšetrení očného pozadia, keď nám lekári oznámili, že Sabinka má atrofiu zrakových nervov, čiže bude nevidiaca, v lepšom prípade slabozraká. Táto prognóza sa našťastie celkom nevyplnila, Sabinka vidí a momentálne nosí okuliare kvôli strabizmu a zhoršenému videniu. Momentálne sa lekár snaží upraviť Sabinkine EEG ďalšími liekmi, kvôli stálym výbojom nad ľavou hemisférou, ktoré ju brzdia vo vývoji. Prosím Vás o modlitby za našu malú Sabinku.


Aktualizácie

Nové okuliariky2. 3 2015

Máme nové okuliriky, Sabinke sa veľmi páčia.

Sabinka na hipoterapii17. 2 2015

Včera sme prvýkrát boli so Sabinkou na hipoterapii. Na koníku sa jej veľmi páčilo a vôbec neprotestovala :)

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?