Menu

Zbierka na osobné motorové vozidlo pre Janku

Trvanie výzvy: 29. októbra 2014 - 29. októbra 2015

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je skvalitnenie života, kúpou auta na prepravu.

Príbeh

Zbierka na osobné motorové vozidlo pre Janku

...s úsmevom je život krajší...Volám sa Janka. Narodila som sa úplne zdravé dievčatko. Pamätám si, aká som bola plná života, hravá, vnímavá a preto, ani choroba, ktorá ma postretla v 7 roku môjho, vtedy ešte detského života, mi nezobrala zmysel pre ktorý bolo aj je krásne žiť! 

Postihlo ma svalové ochorenie, dnes už dosť známe pod názvom -svalová dystrofia. Myslím, že všetko, čo príde sa dá prijať, keď v srdci nosíte Boha, dôverujete Jemu, svojim najbližším - rodine, a svojim drahým priateľom. Je to niečo silné, akoby dávali tomu slabšiemu krídla.

Priznám sa, som skôr jedna z tých, ktorí radšej dávajú, než prijímajú. Avšak, nikto z nás ľudí nevieme, kedy sa ocitneme v pozícií resp. v situácií, keď každá pomoc, podpora, spolucítenie a pochopenie nájdu svoje miesto v živote niekoho z nás. Priblížne od 18 rokov používam mechanický, ale predovšetkým elektrický vozík, vďaka ktorému som viac samostatnejšia. Žijem s mojimi rodičmi na prízemí, v byte, ktorý sme postupne prerábali na bezbariérový. V tom čase nám pomohlo sociálne, čo si skutočne veľmi vážim. 

V terajšom období som zostala bez auta. Hendikepovaný človek je bez auta takmer "stratený". Najviac cítim sklamanie z toho, že v tomto smere už nie je možná finančná podpora ani zo sociálného. Prečo ? Vraj "neštudujem". To je hlavný dôvod, prečo nemám nárok na žiadosť o finanč. príspevok na motor. vozidlo. Žiaľ, takto znejú u nás zákony. Hendikepovaní ľudia už "asi" auto "nepotrebujú", keď neštudujú al. nemôžu študovať pre svoj zdrav. stav. (?) (naozaj, smutné) 

Ako sa teda prepravovať či už k lekárovi ? ...za kultúrou a spoločenským podujatím ? ...za umením ? ...na dovolenku či výlet ? Autobusom ? Len málo kto pochopí niečo, čo nezažije. Preto sa obraciam na ľudí s dobrým srdcom. Verím, že stále existujú. Vedia sa podeliť, spolucítiť. Každá pomoc sa ráta a má zmysel. Veľkú oporu a pomoc nachádzam aj v mojej rodine za čo im ďakujem. 

Pevne verím, že sa podarí dať dokopy potrebnú čiastku na kúpu auta, ktoré bude spĺňať moje nevyhnutné potreby vďaka čomu budem znovu mobilná a hlavne budem môcť byť v kontakte s ľuďmi a okolítým svetom. 

Okrem iného, od môjho detstva mám blízky vzťah s prírodou, čo ma neustále hlboko inšpiruje. Venujem sa výtvarnej tvorbe ako samouk. Práca s maľbou ma nesmierne baví, teší a naplňa.  Svojím spôsobom zviditeľňuje môj vnútorný svet predstavivosti, ktorý je ako priezračné hlboké jazero napájané emóciami, pocitmi, myšlienkami a zážitkami.                                             

Maľujem obrazy, ktoré majú priaznivé pôsobenie na dušu človeka. Teda prostredníctvom obrazov sa snažím vytvárať lepší vnútorný svet v nás samých,ale aj krajší vonkajší svet okolo nás. V mojej tvorbe sa odráža vlastne sám život, to čo milujem, čo ma teší, s čím mám hlboký vzťah. Snažím sa vnímať krásu života srdcom. V tom ma najlepšie vystihuje citát: "Správne vidíme len srdcom, čo je dôležité je očiam neviditeľné." (Saint Exupery - MalýPrinc) 

Rada spomínam na výstavy, ktoré sa konali na Slovensku i v zahraničí. Bolo to konkrétne v Nemecku, kde sa konala vernisáž v meste Magdeburg. Skutočne ide o krásne spomienky nielen z ocenenia, ale predovšetkým ma naplnilo nové poznanie, stretnutie úžasných ľudí, ich láska, srdečnosť, a hlboká podpora.

Budem sa snažiť naďalej žiť naplno, ako sa mi dá, lebo život je najväčší dar od Boha.

ĎAKUJEM ZO SRDCA!Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?