Menu

Esterkina cesta za zdravím

Trvanie výzvy: 5. februára 2015 - 5. februára 2016

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt

Príbeh

Esterkina cesta za zdravím

Pomôžte prosím Esterke absolvovať potrebnú rehabilitáciu v ADELI centre.
Esterka chodí, ale jej svaly a chrbtica potrebujú nutne rehabilitovať.
Ďakujeme, že pomáhate.

Esterka sa narodila 7.4.2011 ako vytúžené dievčatko, keďže máme už dvoch chlapcov a snívali sme o dcérke. Po pôrode sme však prežili šok, keď nám lekáry začali postupne ukazovať a popisovať že Esterka nemá vyvinuté uško, na palci nemá kĺbik, má celkovú asymetriu tváre i mozgu, zrastené krčné stavce, skoliózu a defekt komorového septa, kvoli ktorému neprospievala a v 5.týždni podstúpila operáciu srdiečka. Vďaka Bohu, tá dopadla dobre a jej srdiečko bije ako zvon. Esterka trpí tzv. Goldenharovým syndrómom.

Prvý rok svojho života bola často chorá, trpela na zápaly priedušiek a prekonala aj zápal pľúc. Boli sme viac        v nemocnici ako doma. Keď sa jej zdravotný stav trošku stabilizoval, lekári nám doporučili hospitalizáciu            za účelom doriešenia celkového stavu. Z neskorších vyšetrení sa ukázalo, že Esterka má ťažkú poruchu sluchu. Učíme sa počúvať a rozprávať. A vďační sme i Nadácii Pontis, ktorá nás vybrala do projektu "Mobilný pedagók". Veľmi nám to pomohlo. Nemôžeme ju porovnávať s rovesníkmi, ale očividne napreduje. Na špeciálnom vyšetrení Esterke zistili parézu brachiálneho plexu pravej ruky. Je to o to horšie, lebo keďže mala nefunkčný palček, tak podstúpila tzv. policizáciu palca - jeho odstránenie a presunutie  a skrátenie ukazováku namiesto palca, takže má na pravej ruke iba štyri pršteky a učíme sa uchopovať. Esterka užíva lieky na epilepsiu. Na základe odborných vyšetrení nám bola doporučená rehabilitácia a keďže vieme, že v ADELI Medical Center je poskytovaná na vysokej úrovni a našej milovanej Esterke by pomohla, prosíme Vás o pomoc.

S vďakou rodina Malárová

Aktualizácie

Vďaka21. 3 2015

Chcem poďakovať všetkým ochotným ľuďom, ktorí ste nám prispeli. Veľká vďaka. Veľmi si to vážim, pretože ste boli ochotní sa niečoho vzdať, možno odoprieť si a zvolili ste si našu Esterku. Som Vám ešte raz veľmi vďačná.

Ak má niekto záujem - na Esterkinu výzvu prebieha tiež aukcia. Jedná sa o handmade výrobky. Pozrite a uvidíte. Pokoj s Vami.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?