Menu

Darujte kvalitnejší (dlhší) život

Trvanie výzvy: 15. februára 2015 - 31. decembra 2015

Cieľ výzvy

Našim cieľom je zabezpečiť pravidelné a stabilné služby pre našich klientov, ktorí si naše služby nemôžu dovoliť. 1000 eur zabezpečí pacientom s vážnymi diagnózami 66 hodín účinnej rehabilitácie.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 6.12.2013

IČO: 42356610

Ulica: Ľubovnianska 5

Mesto: Bratislava

PSČ: 851 07

Štát: Slovensko

Príbeh

Darujte kvalitnejší (dlhší) život

Občianske združenie REFREŠ vzniklo z potreby zlepšiť stav súčasného trendu cvičenia, kedy sú hodnotami veľké svaly, sila a štíhle telo. Trénerom ide často len o rýchly zisk. Stáva sa potom, že nesprávne cvičenie môže byť nebezpečné. Sme tu aj pre všetkých, ktorí kvôli úrazu alebo chorobe nemôžu viesť kvalitný plnohodnotný život.


Uvedomili sme si, že život je viac ako len o tom, byť krásny. Našim cieľomje naučiť iných, že pohyb sa môže spájať aj so silným zážitkom z prekonávania vlastných hraníc. Pohyb môže pomôcť žiť lepšie. 

Náš tím REFREŠákov tvoria fyzioterapeuti, kvalifikovaní tréneri ainštruktori s bohatou praxou u nás a v zahraničí.

REFREŠnúť svoje sily znamená dávať ľudom možnosť učiť sa, zlepšovať sa a rásť!

Pozývame Ťa k špeciálnemu zážitku, akým je pocit z pomáhania iným. U nás sa za cvičenie, másáže, či rehabilitáciu neplatí.

Chceme Ťa však poprosiť o Tvoj príspevok, pretože môže zlepšiť život niekomu, kto to naozaj potrebuje.

Medzi našich pravidelných klientov patria aj neurologickí pacienti po náhlych cievnych mozgových príhodách, so sklerózou multiplex, pacienti s Parkinsonovou chorobou,  so svalovou dystrofiou, s diagnózou ALS, pacienti s problémami s chrbticou, otropedickí a traumatologickí pacienti po úrazoch,operáciach,  po výmene bedrových a kolenných kĺbov, po artroskopiach kolena a podobne. 

Snažíme sa im poskytnúť pomoc aj dlhodobo, keď už nemajú nárok na štandardnú liečbu. 

Veľmi sa snažíme im takto predĺžiť a skvalitniť život. Často na takúto službu nemajú finančné prostriedky a chceme im vytvoriť priestor, aby ešte dostali šancu žiť lepšie. 

V našom občianskom združení si bežní návštevníci za cvičenia a masáže neplatia, môžu nás však odmeniť dobrovoľným príspevkom. To nám zabezpečuje plynulý chod REFREŠu a veľká časť z týchto peňazí nám pomáha venovať sa aj tým,ktorí si naše služby dovoliť nemôžu. Tieto príspevky však ani zďaleka nepokrývajú dopyt po pomoci pre tých, ktorí ju naozaj potrebujú.

Chceme preto poprosiť o pomoc Teba, aby sme mohli odborne pomáhať viac. 

 

Ďakujeme!

 

Nájdete nás na Mánesovom námesti 6 v Bratislave – Petržalke.

Všetky informácie o nás a našich službách nájdete na www.refres.sk.

V prípade bližších informácii vám radi odpovieme na refres@refres.sk


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?