Menu

Vdovec s ôsmimi deťmi a ťažkou diagnózou potrebuje ...

Trvanie výzvy: 31. marca 2015 - 31. marca 2016

Cieľ výzvy

Vyzbierať financie na opravu domu a zabezpečenie základných potrieb pre rodinu v núdzi (lieky, špeciálna strava pre otca, oblečenie, školské pomôcky pre deti).

Autor výzvy

Príbeh

Vdovec s ôsmimi deťmi a ťažkou diagnózou potrebuje súrne pomoc

V Nižnom Tvarožci na východe Slovenska žije rodina – otec a 8 detí. Mama im zomrela pred 4 rokmi na ťažký astmatický záchvat. Najmladší Dominik mal vtedy iba 3 mesiace...

Dnes má Dominik 4 rôčky, ďaší súrodenci majú 6, 8, 14, 15 a 16 rokov. Dvaja najstarší už sú mimo domu. 6-ročná Jozefínka pôjde do školy v septembri, Marianka, Ingrid, Lucka navštevujú základnú školu. 16-ročný Stanko skončil 9. ročník a chcel by pokračovať na strednej škole – vyučiť sa za murára, pre nedostatok financií a situáciu v rodine však zostal doma a snaží sa pomáhať v domácnosti.
Po smrti mamy sa rodina borila svojimi problémami, otec mal len príležitostné brigády, aktivačné práce, musel sa sám starať o svoju rodinu. K tomu prišli zdravotné ťažkosti, ktoré lekári najprv nevedeli diagnostikovať, bral lieky, ktoré však pomáhali len čiastočne. Po pár rokoch – minulý rok na jeseň, prišla krutá diagnóza – rakovina žalúdka. Otec musel absolvovať ťažkú operáciu a v súčasnosti podstupuje chemoterapiu, aby sa zabránilo šíreniu nádoru do ostatných častí tela.
Rodina momentálne žije u rodiny jeho sestry, keďže otec nie je schopný o deti sa sám postarať. Sám potrebuje pomoc, po chemoterapii mu býva zle, potrebuje aj špeciálnu diétu, na ktorú nie sú finančné prostriedky.
Do ich vlastného domu sa budú môcť vrátiť, až keď sa mu podarí zotaviť z choroby a tiež ak sa im poradí zohnať financie na nevyhnutné opravy. Momentálne majú deravú strechu, do ktorej zateká. Dom si vyžaduje aj iné opravy, nový sporák a základné vybavenie.
Keďže je rodina v situácii, ktorá je ťažko únosná, nezostávajú im žiadne finančné prostriedky nazvyš.
Deti situáciu ťažko prežívajú, boja sa o otca, aby nestratili aj druhého z rodičov.
Preto prosíme štedrých darcov o finančnú pomoc tejto rodine, aby sa dokázala aspoň čiastočne vymaniť z problémov a neľahkej životnej situácie.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?