Menu

Chceme aby Samko samostatne sedel a chodil

Trvanie výzvy: 16. júla 2015 - 31. októbra 2015

Cieľ výzvy

Pobyt v rehabilitačnom centre Renona Šúrovce

Príbeh

Chceme aby Samko samostatne sedel a chodil

Samko sa narodil s diagnózou "lisencefália", čo doslova znamená hladký mozog /nemá mozgové závity/. Aby bol aspoň troška samostatný je potrebné každodenné cvičenie a cvičebné pobyty ktoré sú finančne náročné. Touto cestou Vás chceme poprosiť o finančnú pomoc vďaka ktorej môžme pokračovať v rehabilitovaní.

Samko Blažek, narodený 22.03.2014 o 05.00 hod. Najkrajší deň v mojom živote. Mám krásne a zdravé dieťa. No to som si iba myslela. Čím bol starší tým som videla že dosť zaostáva vo vnímaní a pohybe. Doktorom sa to taktiež nezdalo a urobili mu sono mozgu. V Dfsnp Kramáre nám diagnostikovali epilepsiu a lisencefáliu /hladký mozog/. Bol to najhorší deň môjho života. Samko mal vtedy 2 mesiace. Neustále mal záchvaty a leto 2014 bolo našou dovolenkou na Kramároch. Keď záchvaty ustúpili začili sme pravidelne cvičiť. No nebolo to len o cvičení, zistili sme že treba chodiť aj na rehabilitačné pobyty, nakúpiť špeciálne pomôcky a to stojí nemalé finančné prostriedky. teraz má Samko vyše roka. Nevie sám sedieť, nevie plaziť a s udržaním hlavičky má tiež problém. Napriek tomu mu cvičenia veľmi pomáhajú a napredujeme aj keď pomaličky. Skoro každý deň chodíme cvičiť do Serede, 2x týždenne do šamorína, 1x mesačne pobyt v šamoríne, 1x mesačne 5 dní ambulantne do Rovinky a samozrejme domáce cvičnie ráno večer .O mesiac nastupujeme do Renony /Šúrovce/. Veľmi sa tešíme a dúfame že mu tento pobyt pomôže. Keďže sme z Trnavy budeme dochádzať každý deň 12 dní. Renona je veľmi nákladná a aby sme videli nejaký progres potrebujeme čo najskôr ďalší pobyt v tomto centre. Na tento pobyt mi veľmi pomohli moji rodičia no ďalší pobyt finančne nezvládneme. 2400 € je pre nás neskutočne veľa. A nie len pre nás.

Sme si vedomí, že finančné náklady pre nás predstavujú mantinely, ktoré dokážeme prekonať s pomocou. Finančná pomoc od Vás by bola pre nášho synčeka Samka nádejou na lepší život s ťažkou diagnózou, ale zároveň aj vierou, že ľudskosť a láskavé srdcia ochotné pomôcť môžu byť skutočným zdrojom života.

S úprimnou vďakou, vierou a úctou Samkovi rodičia Pavlína a Julián

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?