Menu

Rebečkino liečenie pokračuje, jej túžba chodiť je ...

Trvanie výzvy: 3. mája 2016 - 30. apríla 2017

Cieľ výzvy

Dá sa povedať, že sa ani nedá vyčísliť etická hodnota vašich príspevkov z prvej výzvy, nakoľko všetko okolo Rebečkinho pobytu , nákupu rôznych rehabilitačných pomôcok, sa realizovalo len vďaka vašim finančným príspevkom, za ktoré zo srdca ďakujeme vám všetkým prispievateľom. Jej liečba však musí pokračovať, a veríme že do úspešného konca. Ak hovoríme o úspešnom konci, nemôžme vylúčiť aj opakovanú operáciu, ktorej by sme sa radi vyhli, ale Rebečka má v sebe nezlomnú túžbu chodiť a my veríme, že ďalšou odbornou rehabilitáciou to dosiahne aj bez operácie. Preto sa obraciame opäť s prosbou o finančný príspevok na vás všetkých pre možnosť ďalšej rehabilitácie na odbornej úrovni.

Príbeh

Rebečkino liečenie pokračuje, jej túžba chodiť je obrovská ako aj tá naša...

Aj vďaka vašim príspevkom z prvej výzvy dosahuje naša Rebečka úspechy a napreduje v zdravotnom stave, čaká ju aj nás však ešte dlhá cesta k jej prvým krôčkom, pevne tomu všetci veríme a dnes je nám jasné, že bez peňazí to jednoducho nejde. Čaká ju ďalší pobyt v liečebni Kováčová, kde nastúpila v decembri 2015 na svoju prvú rehabilitáciu a zjavne úspešnú. Takže budeme pokračovať....

To , že život prináša pre nás všetkých neuveriteľné životné zvraty, asi nemusíme nikomu vysvetľovať. A takýto osud , žiaľ nešťastný , postretol aj našu večne usmievavú vnučku Rebečku. Začiatkom októbra naša vnučka  14-ročná Rebečka spadla z 18-metrovej výšky a len naozaj zázrakom tento hrozný pád prežila. Dva týždne bojovala o život na detskom ARE v Martine v umelom spánku, kde následne žiaľ došlo ku kolapsu takmer všetkých orgánov v jej telíčku. Po urgentnej preprave na detské ARO v Banskej Bystrici sa ju podarilo zachrániť v poslednej chvíli.. Diagnóza však znela nasledovne : zlomený hrudný obratel chrbtice-nutná výmena operatívnym zákrokom, zlomená ľavá rúčka v predlaktí,poškodené pľúcka, zlyhanie obličiek, ochrnutie telíčka od hrudníka až dole ku nôžkam. Nasledovne sa pridala k tejto diagnóze silná alergia pravdepodobne z antibiotík , ktorá spôsobila aj opuch mozgu. Rebečka absolvovala v BB štyri operácie chrbtice s výmenou hrudného obratlu, periodickú dialýzu poškodených obličiek, operáciu zlomenej rúčky a všetky ostatné  nutné operačné výkony spojené s dialýzou, zavedením katetrov pod kožu , transfúzie krvi....Toto všetko má naša Rebečka za sebou a ja s manželkou skalopevne veríme, že úspešne, dnešná diagnóza znie zatiaľ : ochrnutie telíčka od hrudníka dole ku nôžkam. Rebečka je neuveriteľný bojovník, vie sa pri tých všetkých bolestiach, nezdaroch a operáciaách stále usmievať. Najväčším peklom pre nás v rodine je tá neskutočná bezmocnosť, keď chcete pomôcť tomu svojmu dieťatku úplne všetkým, čo sa dá, chcete zobrať na seba všetky jej bolestičky a nedá sa...Rebečka mä 12-ročnú sestričku Sárinku a ich matka-moja dcérka Lucka je rozvedená a tak to ťaháme spolu všetci ako sa dá.

Aktualizácie

Tu je link pôvodnej výzvy , teda prvej.3. 5 2016

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/3038

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?