Menu

Pomoc pre Ondrejka a Sárinku

Trvanie výzvy: 30. mája 2016 - 31. decembra 2016

Cieľ výzvy

Rehabilitačný pobyt v ADELI Piešťany

Príbeh

Pomoc pre Ondrejka a Sárinku

Finančné prostriedky chceme použiť na rehabilitačný pobyt v centre Adeli v Piešťanoch. Celková suma rehabilitácie pre naše dvojičky Ondrejka a Sárinku sú vyčíslená vo výške 3976 eur. Vkladáme do tejto terapie veľké nádeje a chceme našich drobcov postaviť na vlastné nohy.

Diagnóza môjho synčeka Ondrejka je CTP, hypertonia, CKP so zvýšenou excitáciou, cistické rozšírenie vmozgu, predčasné zrastenie fontanely, reflux a silné koliky, tažký opistotonus. Diagnóza mojej dcérky Sárinky je CKP, retinopatia, nápadne širší SAP, oneskorený motorický a psychomotorický vývin,rozšírené mozgové komory, reflux a silné koliky.

Na naše prvé dieťatkosme sa veľmi tešili no v 5 týždni tehotenstva sme sa dozvedeli, že budeme mať dvojičky.Moje tehotenstvo bolo rizikové, pretože sa mi skracoval krčok maternice a skorocelé som ho preležala v nemocnici. Naša najväčšia túžba bola donosiť našezlatíčka zdravé no osud to zariadil inak. Keď som bola v 32 tt museli maurýchlenie previesť do PP na jisku. Kvôli všetkým stresom z prevozu sa mi večer spustil pôrod, ktorý do rána umelo zdržiavali. Po zasadnutí konzília mi urobili sekciu ktorá mala komplikácie. Takýto ťažký pôrod zanechal na mojich deťoch následky. Dva týždne boli v inkubátore a z toho 8 dní intubovaný a dva dni napodpornom kyslíku. Počas všetkých vyšetrení, ktoré absolvovali, lekári zistili,že Ondrejko mal cisty na mozgu + krvácanie, apnoické pauzy a Sárinka mala rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa pridružili ďalšie zdravotné tažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť. Aj napriek všetkým ťažkostiam s našimi zlatíčkami sa nemienime vzdať a chceme im zlepšiť kvalitu života. S Ondrejkom a Sárinkou sme hneď ako to bolo možné začali intenzívne cvičiť Vojtovú metódu. No vzhľadomna to, že Ondrejkovi už teraz lekári predpokladajú DMO potrebuje absolvovať intenzívne rehabilitácie v špeciálnych centrách ktoré sa venujú takýmto detičkám. Sárinke lekári odporučili špeciálne rehabilitácie na zlepšenie motorického a psychomotorického vývinu. Lekári nám odporúčajú absolvovaťrehabilitačný pobyt (Babymad - ranná rehabilitácia do 2 r.) v ADELI centre v Piešťanoch. Chceme ich patologické prejavy podchytiť čo najskôr, aby sa Ondrejko a Sárinka v budúcnosti dokázali sami postaviť na vlastné nohy. Keďže sme mladá začínajúca rodina s dvojičkami s nejedným zdravotným problémom je to pre nás nielen psychicky náročné, ale hlavne finančne. Manželov príjem je minimálna mzda a moja materská nám nestačia na pokrytie našich životných nákladov (nájom,benzín, poistky a hypotéka). Vzhľadom na to, že majú obidve detičky reflux a silné koliky musia piť špeciálne mlieko (neocate), ktoré nás mesačne stojí 120eur + lieky cca 80 eur. Chceme s Ondrejkom a Sárinkou absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI centre na ktorý však nevieme našetriť z nášho rodinného rozpočtu. Preto, Vás hlavne v mene nášho Ondrejka a Sárinky chceme poprosiť o finančnú podporu. Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných.


Ďalšie informácie

Facebook
Lucia Koščáková Šoltysová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?