Menu

Rodina je to najdôležitejšie

Trvanie výzvy: 15. decembra 2016 - 16. novembra 2017

Cieľ výzvy

Veľmi prosím dobrých ľudí o pomoc. Peniaze použijem na operáciu a liečenie môjho syna, na lieky, hygienické potreby, cestovné do nemocnice a k lekárom. Musím si urobiť vodičský preukaz, aby som ho mohla voziť na vyšetrenia, lebo nevládze chodiť a čím ďalej tým viac sa mu chôdza zhoršuje. Peniaze by sme použili aj na opravu starého auta. Zo srdca ďakujem všetkým ľuďom za pomoc a prajem im veľa zdravia, lebo pokiaľ sú zdraví, ostatné problémy sa lepšie zvládajú. Ďakujem.

Autor výzvy

Príbeh

Rodina je to najdôležitejšie

Veľmi prosím dobrých ľudí o pomoc v ťažkej životnej situácii. V roku 2010 som ochorela na nevyliečiteľnú chorobu, som na čiastočnom invalidnom dôchodku. Snažím sa zo všetkých síl bojovať s chorobou a nepoddať sa.


No čo ma veľmi trápi je, že sa snažím pomôcť svojmu synovi a nedarí sa mi to. Keď mal 5 rokov mával veľké bolesti hlavy, kričal od bolesti. Chodili sme po rôznych vyšetreniach. Dostal lieky a v ôsmych rokoch bolesti ustúpili. Boli sme šťastní, že sme zvíťazili nad chorobou. 
Dnes má syn 20 rokov. V 15. rokoch sa mu bolesti vrátili, začal odpadávať. Chodili sme znova po rôznych vyšetreniach, kupovali množstvo liekov. Pred dvomi rokmi sme sa dozvedeli diagnózu - epilepsia s veľkými výrastkami na mozgu. Syn máva záchvaty 2-3 krát do týždňa. Potrebuje starostlivosť, opateru a pomoc. Berie množstvo liekov, chodíme po kontrolách. Najhoršie je to, že aj pri najmenšej námahe mu puchnú horné a dolné končatiny. Nevládze chodiť a vtedy nemôže ísť do školy a preleží doma. Odporúčajú nám operáciu hlavy - mozgu, ktorá sa robí v Brne a v Prahe. Táto operácia by pomohla synovi viesť aspoň spolovice plnohodnotný život. 


Aby toho nebolo málo, tak manžel mal pred rokom úraz. Chodil na rôzne rádioterapie, obstreky, ale nakoniec lekári rozhodli, že je nevyhnutná operácia. Po roku maródky ho operovali na ruku. Manžel už nedostáva zo sociálnej poisťovne peniaze - platenú maródku, ale do roboty ísť nemôže.


Veľmi prosím dobrých ľudí o pomoc. Peniaze použijem na operáciu a liečenie môjho syna, na lieky. Musím si urobiť vodičský preukaz, aby som ho mohla voziť na vyšetrenia, lebo nevládze chodiť a čím ďalej tým viac sa mu chôdza zhoršuje. Peniaze by sme použili aj na opravu starého auta. 
Zo srdca ďakujem všetkým ľuďom za pomoc a prajem im veľa zdravia, lebo pokiaľ sú zdraví, ostatné problémy sa lepšie zvládajú. Ďakujem.


Aktualizácie

Rodina je to najdôležitejšie!13. 11 2017

     Mili darcovia,mile darkyne,ale tiež všetci dobri ľudia!       

     Veľmi Vam dakujem v mene celej mojej rodiny za všetku Vašu pomoc,slova povzbudenia,ale najma za Vaše dobre srdiečka a Vaše prispevky.Veľmi si to važime a veľmi Vam dakujeme.Pomohli nam v ťažkych chviľach.Bez Vašej pomoci by sme nezvladli všetky ťažke situacie,ktore nas za ten posledny rok postretli.Veľa krat som si uvedomila,že pokiaľ ma človek zdravie,je bohaty-a ma vlastne všetko,čo potrebuje pre svoj život,ma silu pracovať,ma rozne možnosti a hlavne,nema problem si najsť pracu,ktora by vyhovovala,alebo ktoru by mohol vykonavať zo svojou chorobou.
    Som Vam veľmi vdačna a veľmi Vam zo srdca dakujem,lebo aj ked Vas všetkych osobne nepoznam,ale ste akoby členovia našej rodiny a naši priatelia,lebo si važime,že ste nas podržali a pomohli v ťažkych chviľach.
     Moj syn napriek chorobe zmaturoval.Ale bez liekov nemože byť do konca života,lebo mu pomahaju mať chorobu,ako tak pod kontrolou,aj ked je choroba nevyliečiteľna,ale množstvo liekov a neustale kontroly po roznych odbornych doktoroch a vyšetreniach,ktore musi pravidelne absolovovať-mu pomahaju žiť.Je sice mlady,ale sa snažime cela rodina držať spolu a pomahať,aj ked ma mnoho obmedzeni kvoľi chorobe,ktore ho veľmi trapia,ale bojujeme spolu a vy všetci dobri ľudia ste nam pomohli a pomahate v tomto boji,začo Vam všetkym patri VELKE DAKUJEM.
    Vaša pomoc dodavala silu aj mne,lebo bol to ozaj naročny rok.Manžel mal uraz a po roku marodky doktori rozhodli,že ho musia operovať,lebo mu nepomohli lieky,injekcie,obstreky,rehabilitacie,ožiare.Aby toho nebolo malo,tak mna operovali v aprili.Mala som dotrhanu brušnu stenu,po operacii sa objavili problemy,ktore trvali skoro 4 mesiace a vacsinu z tohoto času som preležala.Museli mi každy den čistiť otvorenu ranu,dezinfikovat a uživať lieky.Caka ma ešte takato ista operacia.
     Všetkych Vas priatelia chcem ubezpečiť,že Vaša pomoc,ktoru ste nam poslali nebola dana na zbytočnosti.Vaša pomoc nam pomohla platiť učty,kupovať nespočetne množstvo liekov,bez ktorych nemožeme byť,platiť cestovne na rozne vyšetrenia a kontroly,kupovať rozne dezinfekčne prostriedky na čistenie ran,naplaste,kupovali sme hygienicke potreby,potraviny,oblečenie.Ciže všetky Vaše prispevky sme použili a použivame na potrebne veci.
     Preto Vam všetkym opať veľmi dakujem a prajem Vam i Vašim blizkym veľa veľa zdravia,šťastia,lasky,spokojnosti a nech sa Vam dobre dari,lebo pokiaľ ma človek zdravie-ma všetko a aj ked pridu problemy a ťažkosti,ľahšie sa to zvlada,ked je človek zdravy a ma v srdci lasku.

S vdakou                                                                                                                                                      Helena Medkova

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?