Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Menu

Marek sníva o svojej červenej motorke

Trvanie výzvy: 9. januára 2017 - 9. januára 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Absolvovať naďalej pravidelné rehabilitácie a terapie, ktoré nám veľmi pomáhajú a splnia náš sen.

Príbeh

Marek sníva o svojej červenej motorke

Pomôžte urobiť Marekovi prvý krok


Želaním každého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne tým vytúženým dieťaťom, ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol roka však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnute magnetické guľôčky zmenili vysnívaný život na boj o jeho záchranu.

Náš synček Marek má tri rôčky. Do Novembra 2015 bol zdravý, veselý chlapček, ako každé dieťa hravý a neposedný ktorý miloval svoju červenú motorku. Práve v zápale hry sa mu do rúk dostali magnetické guľôčky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu. 1.decembra 2015 bol v nemocnici monitorovany pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa to všetko začalo. Bol to moment a už sme bojovali o život. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorne orgány. Operácia v Košiciach trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guľôčok, došlo k resekcii tenkého čreva. Zotrval v umelom spánku, bol na pľúcnej ventilácii a pre silne poškodenie pusinky došlo k tracheotomii, ktorú 5.2.2016 sa pokúsili odstrániť a Marek to perfektne zvládol.
Marek už dýcha sám, sedí s oporou, pohmkáva si, nerozpráva, neotáča sa, papka sondou do žalúdka a popri sonde lyžičkou. Po štyroch mesiacov hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov, po prepustení absolvujeme hyperbaricku oxygenoterapiu, čo malo výborný efekt. Chodíme na pravidelne rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko veľmi nákladne v ADELI sme boli trikrát, kde by sme sa ešte veľmi radi vrátili, je to pre nás finančne náročná liečba. Po absolvovaní ADELI centra boli výsledky výrazného zlepšenia. Zlepšenie celkových motorických funkcii, zníženie svalového tonusu, zlepšila sa kontrola držania hlavy, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti.

V Marekovom terajšom zdravotnom stave potrebujeme celkovo zlepšiť psychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Spievankovo vtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu nádherný a šťastný úsmev na tvári. Marekov stav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.

Touto cestou Vás chceme poprosiť o získanie potrebných financií, do terapie v Adeli vkladáme veľké nádeje a veríme že budeme mať toľko síl a nášho synčeka na nožičky postavíme. Marek je veľký bojovník. Z celého srdca Vám ďakujeme.

 

Aktualizácie

Rehabilitácia26. 4 2017

Marek opäť statočne zvládol rehabilitácie v centre, ďakujeme že nám pomáhate :-)

MAREčEK liečenie_Marína27. 3 2017

Marek úspešne absolvoval mesačný pobyt, perfektne to zvládol..statočný bol, ďakujeme všetkým že nám pomáhate.

Rehabilitačný pobyt23. 1 2017

Marečkovi dnes začal rehabilitačný pobyt v ADELI v Piešťanoch, ďakujeme Vám že sa opäť pohneme o krok vpred..Ďakujeme z celého srdca, že sa pomaličky splnia náš sen.

Ďalšie informácie

Facebook
Mishelin Zogg Pačutová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?