Menu

Marekovi rehabilitácie zlepšujú stav, pomôžte nám ...

Trvanie výzvy: 9. januára 2017 - 9. januára 2018

Cieľ výzvy

Pravidelne absolvovať rehabilitácie, kúpeľne liečby a terapie, ktoré Marek veľmi potrebuje.

Príbeh

Marekovi rehabilitácie zlepšujú stav, pomôžte nám ho postaviť na vlastné nohy

Zo srdca Vás všetkých prosíme o pomoc a ďakujeme.

Želaním každého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne tým vytúženým dieťaťom, ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol rokoch však mala chvíľka stačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili vysnívaný život na boj o jeho záchranu.
Náš synček Marek má štyri rôčky. Do novembra 2015 to bol zdravý, veselý chlapček, ako každé dieťa hravý a neposedný. Práve v zápale hry sa mu do rúk dostali magnetické guľôčky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalo rapídne zhoršenie zdravotného stavu 1.decembra 2015 bol v nemocnici monitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa to všetko začalo. Pri RTG bruška došlo k náhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvala neskutočných 18 minút, všetko skomplikovala a poškodila vnútorné orgány. Náročná operácia trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guľôčok, došlo k resekcii tenkého čreva. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii. Postupne ho začali prebúdzať, ale neúspešne, až po troch týždňoch sa konečne prebral. Bol to druhý najšťastnejší deň v našom živote a padli aj slzy radosti. 
Po prvom pobyte v rehabilitačnom zariadení sa Marek začal preberať z kómy a začal sledovať okolie. Dýcha sám, sedí s oporou, pohmkáva si. Nerozpráva, občas sa otočí, na brušku si dvíha a otáča hlavičku. Papká sondou do žalúdka a popri sonde lyžičkou. Po štyroch mesiacoch hospitalizácie nastal deň, keď nás konečne pustili domov. Po prepustení sme absolvovali hyperbarickú oxygenoterapiu. Pravidelné rehabilitujeme, cestujeme po lekároch, čo je všetko veľmi nákladné. Súkromné rehabilitačné centrá sa snažíme absolvovať na odporúčanie neurológa každé tri mesiace. Po absolvovaní rehabilitačných pobytov nastalo výrazné zlepšenie celkových motorických funkcii, zníženie svalového tonusu, nárast svalovej sily, zlepšila sa kontrola držania hlavy, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti. Absolvujeme aj liečebné pobyty v Tetise – Dunajskej Lužnej a Kúpele Marína v Kováčovej. Začali sme aj s Hipoterapiou Marek si koníkov veľmi obľúbil. Najviac u Mareka potrebujeme zlepšiť psychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Smejka a Tanculienku, vtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu to nádherný a šťastný úsmev na tvár. Jeho stav si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Touto cestou Vás chceme poprosiť  o pomoc. Ďakujeme a veríme, že aj s Vašou pomocou sa nám podarí splniť túžbu – postaviť Mareka na vlastné nožičky. Marek je veľký bojovník.

Aktualizácie

Poďakovanie 31. 12 2017

Ďakujeme všetkým z celého srdca za finančnú pomoc na portáli, vážime si každú pomoc, že vám nie je jeho boj ľahostajný. Je úžasné, že stále existujú skvelí ľudia ochotní pomôcť. Prajeme vám všetko dobre v Novom roku 2018. 

ADELI Medical Center28. 5 2017

Marek opäť zvládol štvrtý intenzívny rehabilitačný pobyt ,ďakujeme všetkým za pomoc.

Rehabilitácia26. 4 2017

Marek opäť statočne zvládol rehabilitácie v centre, ďakujeme že nám pomáhate :-)

MAREčEK liečenie_Marína27. 3 2017

Marek úspešne absolvoval mesačný pobyt, perfektne to zvládol..statočný bol, ďakujeme všetkým že nám pomáhate.

Rehabilitačný pobyt23. 1 2017

Marečkovi dnes začal rehabilitačný pobyt v ADELI v Piešťanoch, ďakujeme Vám že sa opäť pohneme o krok vpred..Ďakujeme z celého srdca, že sa pomaličky splnia náš sen.

Ďalšie informácie

Facebook
Michaela Zogg Pačutová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?