Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Menu

Marekovi rehabilitácie zlepšujú stav, pomôžte nám ...

Trvanie výzvy: 9. januára 2017 - 9. januára 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Absolvovať naďalej pravidelné rehabilitácie, terapie, ktoré nám veľmi pomáhajú a splnia náš sen.

Príbeh

Marekovi rehabilitácie zlepšujú stav, pomôžte nám ho postaviť na vlastné nohy.

Pomôžte urobiť Marekovi prvý krok

Želanímkaždého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne týmvytúženým dieťaťom, ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol roka však mala chvíľkastačila na to, aby sa nám život otočil naruby. Prehltnuté magnetické guľôčkyzmenili vysnívaný život na boj o jeho záchranu.

Náš synček Marek má štyri rôčky. Do Novembra 2015 bol zdravý, veselý chlapček,ako každé dieťa hravý a neposedný. Práve v zápale hry sa mu do rúk dostalimagnetické guľôčky, ktoré si zamenil s ozdobnými cukríkmi na tortu. Nasledovalorapídne zhoršenie zdravotného stavu. 1.decembra 2015 bol v nemocnicimonitorovaný pre vysoké zápalové parametre, následne mu urobili RTG a tým sa tovšetko začalo. Bol to moment a už sme bojovali o život. Pri RTG bruška došlo knáhlemu kolapsu, zástave dýchania a srdiečka. Resuscitácia, ktorá trvalaneskutočných 18 minút všetko skomplikovala a poškodila vnútorne orgány. Náročnáoperácia trvala 5 hodín, v brušku bolo 14 guľôčok, došlo k resekcii tenkéhočreva. Lekári ho udržiavali v umelom spánku a na pľúcnej ventilácii. 
Postupne ho začali prebúdzať, ale neúspešne až po troch týždňoch sa konečneprebral, bol to druhý najšťastnejší deň v živote.
Marek už dýcha sám, sedí s oporou, pohmkáva si, nerozpráva, občas sa otočí, nabrušku si dvíha a otáča hlavičku, papka sondou do žalúdka a popri sondelyžičkou. Po štyroch mesiacov hospitalizácie nastal deň, keď nás konečnepustili domov, po prepustení sme absolvovali hyperbaricku oxygenoterapiu. Chodímena pravidelne rehabilitácie, cestujeme po lekároch čo je všetko veľmi nákladne.Súkromné rehabilitačné centrá sa snažíme absolvovať pravidelne na odporúčanie neurológakaždé tri mesiace. Po absolvovaní  rehabilitáciiboli výsledky výrazného zlepšenia. Zlepšenie celkových motorických funkcii, zníženie svalového tonusu, zlepšila sa kontrola držania hlavy, sed, emočná nálada, vzrástla koncentrácia pozornosti, spevnenie tela.
Absolvujeme aj liečebné pobyty v Tetise - Dunajskej lužnej a KúpeleMarina v Kováčovej.
V Marekovom terajšom zdravotnom stave potrebujeme celkovo zlepšiťpsychomotoriku a držanie tela. V poslednom čase najradšej pozerá Spievankovovtedy ho nič nezaujíma a vyčarí mu nádherný a šťastný úsmev na tvári. Marekovstav si vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť.
Touto cestou Vás chceme poprosiť  o pomoc. Ďakujeme a veríme že ajs Vašou pomocou sa nám podarí splniť túžbu postaviť Mareka na vlastnénožičky. Marek je veľký bojovník. Z celého srdca Vám ďakujeme.
Aktualizácie

ADELI Medical Center28. 5 2017

Marek opäť zvládol štvrtý intenzívny rehabilitačný pobyt ,ďakujeme všetkým za pomoc.

Rehabilitácia26. 4 2017

Marek opäť statočne zvládol rehabilitácie v centre, ďakujeme že nám pomáhate :-)

MAREčEK liečenie_Marína27. 3 2017

Marek úspešne absolvoval mesačný pobyt, perfektne to zvládol..statočný bol, ďakujeme všetkým že nám pomáhate.

Rehabilitačný pobyt23. 1 2017

Marečkovi dnes začal rehabilitačný pobyt v ADELI v Piešťanoch, ďakujeme Vám že sa opäť pohneme o krok vpred..Ďakujeme z celého srdca, že sa pomaličky splnia náš sen.

Ďalšie informácie

Facebook
Mishelin Zogg Pačutová

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?