Menu

Rehabilitačný pobyt pre Karinku

Trvanie výzvy: 29. januára 2017 - 29. januára 2018

Cieľ výzvy

Zaplatiť Karinke rehabilitačný pobyt v Centre Zdravia Possibilitas Piešťany

Príbeh

Rehabilitačný pobyt pre Karinku

Velmi pekne Vás prosím o pomoc pre moju 3r.dcérku Karinku, ktorá má Detskú mozgovú obrnu pravej polky tela.Koli tomuto postihnutiu jej robí problém uchopiť predmet do pravej ruky a tým nezvláda bez pomoci iných bežné činnosti.Problém má aj s pravou nôžkou ktorá je o pol centimetra kratšia a tak pri chodzi dopadá na pravú stranu a často krát zakopáva a padá.Potrebujeme s ňou rehabilitovať čo najviac, aby sa jej stav mohol zlepšovať.Veľmi pekne ďakujeme všetkým...


Karinka sa nám narodila v termíne, cisárskym rezom v septembri 2013. Keď mala mesiac, detskej lekárke sa počas bežnej prehliadky niečo nezdalo a tak nás poslala k detskej neurologičke. Tá ju vyšetrila a povedala, že malá je v poriadku. Po pár mesiacoch nás pediatrička poslala opäť k neurologičke a tá zistila, že malinká nereaguje pri vyšetrení ako by mala.  Následne nás poslala na magnetickú rezonanciu.
Vyšetrením sa zistilo, že Karinka má jednu mozgovú komôrku väčšiu ako druhú a na ľavej strane mozgu atrofované tkanivo v rozsahu 12mm. Nastal kolotoč vyšetrení u rôznych odborných lekárov, kde sa našťastie žiadne ďalšie poškodenia nepotvrdili. Karinka má diagnózu detská mozgová obrna - hemipareticka forma (pravá polka telíčka) .
S Karinkou tak cvičíme reflexnú terapiu (vojtova metóda) od 4 mesiacov. Do jedného roka sme rehabilitovali v Modre a samozrejme sme cvičili a plakali aj 3x denne doma. Od roka navštevujeme dvakrát týždenne rehabilitačnú nemocnicu Tetis v Dunajskej Lužnej a taktiež cca každé 4 mesiace tam chodíme na rehabilitačný pobyt. Veľmi radi by sme využili aj ďalšie možnosti rehabilitácií a terapii v nejakom súkromnom rehabilitačnom centre.
Chceme pre dcérku urobiť maximum pre jej napredovanie, aby raz mohla viest plnohodnotný život.
Žiaľ naše finančné možnosti nám to nedovoľujú, prosíme vás preto pekne o pomoc a vopred ďakujeme zo srdca za každý príspevok.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?