Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Menu

Udržme jediné poradenské centrum pre LGBTI ľudí

Trvanie výzvy: 17. marca 2017 - 31. mája 2017

Cieľ výzvy

Náš Hlavný cieľ: Prevádzkovať LGBT komunitné centrum (ďalej len Centrum) pre lesby, gejov, bisexuálnych, transgender (LGBT) ľudí ich blízke osoby. Cieľom Centra je podpora rozvoja LGBT komunity a potenciálu jej ľudských zdrojov formou poskytovania rôznych typov služieb (právnych, psychologických, sociálnych, kultúrnych), ktoré nie sú v SR momentálne dostupné na adekvátnej úrovni. Špecifické ciele: 1. Zvyšovať kvalitu života LGBT ľudí pomocou poradenskej činnosti, bezplatnej psychologickej, sociálnej, právnej pomoci a rozvojom a sieťovaním odborných kapacít na LGBT témy; 2. Posilniť efektívnosť vymáhateľnosti práv LGBT ľudí a zvyšovať povedomie LGBT verejnosti v oblasti poznania svojich práv a povinností. 3. Vytvoriť priestor pre sieťovanie LGBT aktivistiv/aktivistiek, aktivít zameraných na rozvoj LGBT komunity a advokáciu. 4. Monitorovať potreby LGBT komunity za účelom zvyšovania adresnosti a kvality služieb poskytovaných Centrom s perspektívou rozšírenia do regiónov. Podporte nás a pomôžte nám ďalej pomáhať slovenskej LGBT komunite. Využitie finančných prostriedkov: - nájomné priestorov v budove YMCA - telefón pre 4 osoby - internet - administratívne výdavky

Autor výzvy

Dátum vzniku: 9.3.2009

IČO: 42139180

Ulica: Medená 5

Mesto: Bratislava

PSČ: 81102

Štát: Slovensko

Príbeh

Udržme jediné poradenské centrum pre LGBTI ľudí

Q-centrum

Q-centrum je komunitným centrom pre LGBT ľudí (lesby, gejov, bisexuálnych a transgender ľudí). Pomáhame LGBT komunite bezpečným a priateľským priestorom, ktorý ponúka nasledujúce služby:

Q-centrum ponúka:

Psychologické poradenstvo
Sociálne poradenstvo
Právne poradenstvo
Podporné skupiny
Online poradňu
LGBT knižnicu
Komunitnú obývačku
Možnosť rezervácie priestorov pre iné LGBT organizácie a skupiny
Konzultácie k bakalárskym a magisterským prácam
Kultúru: koncerty, workshopy, diskusie, filmové premietania…

Naše poradenské a komunitné centrum, sídliace v budove YMCA, na Karpatskej ulici má momentálne problém sa finančne udržať nad hladinou. Sme jediným fyzickým priestorom, kde LGBTI ľudia dostávajú odbornú právnu, psychologickú a sociálnu pomoc - každý deň v týždni a bezplatne. 

V tejto chvíli sa nachádzame v situácii, v ktorej potrebujeme vašu pomoc. Chceme ďalej pomáhať!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?