Menu

Pomoc pre Miška s PEC

Trvanie výzvy: 22. mája 2017 - 22. mája 2018

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je pokryť náklady za Liečbu v zahraničí pre nášho milovaného syna.

Príbeh

Pomoc pre Miška s PEC

Ahoj,volám sa Miško .
Som ešte len malé babatko,nikomu som neublížil ,ba naopak,robím radosť mojim milujúcim rodičom.Boli by šťastnejší,ak mi budú môcť vedieť s vašou pomocou zabezpečiť plnohodnotný život,...A ja urobím svoj prvý krok .
Potrebujem a prosím o pomoc od Vás,pomoc pre moje nôžky ktoré nemajú správny tvar, a liečba je finančne náročná.

Moja maminka už jedno dieťatko má,môjho bračeka Adriánka (3.5r)  ktorý má problém s komunikáciou, ....Adrianko má vývinovu dysfaziu (zmiešanú)( Narušena komunikačná schopnosť,ale dg,stále nemá uzatvorenú čaká nás ešte vyšetrenie u klinického psychológa na vylúčenie Autizmu.) ,(keď otehotnela veľmi sa potešila, lebo verí, že práve ja môjho staršieho bračeka potiahnem, v reči, a aj do  spoločnosti ..no Potrebuejm mať k tomu aj zdravé nôžky pomôžete tak dvom detičkám ... 

Prišiel deň keď som zaplakal , maminka zaplakala tiež,veľmi sa tešila na krásneho a zdravého chlapčeka.Radosť trvala až do chvíle pokiaľ...Pokiaľ do izby nevošli lekári, už vedela, že niečo nie je v poriadku.Lekár v rýchlosti mojej maminke vyslovil moju diagnozu a zabuchol dvere.Z jej zdravého chlapčeka sa stal ,chlapček s diagnózou PEC(pes equinovarus congenitus) ľudovo povedané konská noha.Vôbec nevedela čo to je , tak ma sestrička vybalila z perinky a ukázala moje nožičky, rozplakala sa...S trasúcim hlasom sa opýtala sestričky,čo to vlastne je a čo nás asi čaká ...Sadrovanie a "malý" zákrok ...Vzala ma a odišla,nestihla sa nič viac opýtať.

V nemocni sme dostali odporúčanie na ortopéda,tak sme sa objednali .Mal som len 12dní keď som dostal svoje prvé "sádry"(ak to tak môžem nazvať,dlahy obmotané obvazom) , takto sme chodili každých 10 dní vlakom..Maminka robila čo mohla, spoliehala sa na ortopéda,že vie čo robí,verila mu (aj ked ,cítila,že niečo nie je v poriadku,pretože ,každe jedno sadrovanie bolo nižšie a nižie)..,Stále dufala a verila mu do momentu pokiaľ sa mi doma "sádra" nevyzula  ako ponožka..To mi chcel týžden na to robiť tenotomiu(preťatie achillovej šlachy),čo pre moje nôžky by bol omyl...Pretože ešte nemám kostičky na správnom mieste , tak akoby by som to mal mať pred zákrokom.

Práve preto sa rozhodla nájsť iného lekára,ale žial na Slovensku nie je žiadny špecializovaný na moje ochorenie...

Pomôcť mojim nožičkám sa dá v zahraniči (Viedeň) je tam špecializovaný lekár na moju vývojovu vadu.No pre mojich milujúcich rodičov je to finančne náročné...Poisťovňa prepláca len minimum.

Pômocť ,môžte práve Vy, aj malý dar nám dáva nádej ,na úspešne kroky do života.Prosím pomôžte mi ,moje nôžky sa každým dňom môžu ztočiť viac a viac,...ďakujeme

Liečba : 5000€

Aktualizácie

Poďakovanie :)2. máj 2018

Dakujeme , že ste stáli pri nás . Miško mal jeden rok v marci . Mometálne sa tešíme z jeho pokusov o prvé kroky , je to pre nás velmi vzácne  ,.Kotrola dopadla dobre , dalšia o pol roka . Dlahujeme stále na noc . Bojumeme s otlakmi ,ale veríme,že aj to prejde .Veríme, že to náročné obdobie je za nami , aj ked v tom dúfam a verím. Zatiaľ robíme všetko čo sa dá aby nožičky poslúchali . Dakujem za podporu . 

Poďakovanie :)3. jan 2018

Chcem sa v mene mojich detičiek poďakovať našim darcom .Mnohokrát ďakujem ,slovami sa to ani opísať nedá aký sme Vám vďační za vašu pomoc , bez ktorej by sme to všetko nezvládli . 

Miško má už 9 mesiačikov je to veľký hrdina, bojovník , robí nám veľkú radosť. Nožičky sú krásne a pevne veríme , že zdravé , v apríli nás čaká ďalšia kontrola , patrí Vám veľka vďaka . Vyzbierané peniažky použijeme na cesty na kotroli.Je to naozaj veľmi šikovný chlapček,dokáže všetko aj s dlahami .

stále nosí ortezy ktoré už pomaly sú malé a kazia sa , a tak ideme skúsiť aj nemožné aby sme dostali nové a o nožičky sa mohli ďalej starať tak ako treba . 

Miško robí radosť aj svojmu bračekovi , ktorý už prejavuje city a aj sa s ním pohrá , pomohli ste aj môjmu Aduškovi ktorý už má 4 roky a má diagnózu  Autizmus , je to náročné ,ale robíme všetko preto aby naše detičky žili taký život aký si zaslúžia,milujeme ich nadovšetko . Vám milý darcovia budeme vďační do konca nášho života.  ...dakujeme  

Pripajám nové fotky aj video...

Mnoho krát dakujeme.30. aug 2017

Dakujem velmi pekne každému darcovi , Miško je už po operácii,zatial sa nám sarí , až na to  , že sa nám robia odtlaky od dláh , :( ale nozičky sú krásne , čakajú nás kontroli , kto má záujem nám može aj nadalej pomocť a pomôcť nám tak ulačiť ćesty do Viedne ..Dakujem

Poďakovanie13. jún 2017

Vďaka Vám je môj Miško čo raz bližšie k cielu.Dnes sme boli na 3 sadrovaní vo Viedni , nožičky super reagujú , možná nám bude potrebná už len 1 sádra a následne tenotomia,+sádra na 3 týždne.Dúfame, že zatiaľ sa nám podarí čo najviac vyzbierať peniažkov pre Miška . A on bude môcť absolvovať všetky potrebné vyšetrenia a operačný zákrok . ..ďakujeme

ďakujem28. máj 2017

ďakujeme každému jednému darcovi , sme vďační za pomoc.

Ďalšie informácie

Facebook
Bronislava Michaela Korbelova

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?