Menu

Pomoc s kúpou elektrického vozíka

Trvanie výzvy: 23. mája 2017 - 23. mája 2018

Cieľ výzvy

Prosím dobrých ľudí o finančný dar na kúpu elektrického vozíka. Ďakujem.

Príbeh

Pomoc s kúpou elektrického vozíka

Rád by som touto cestou požiadal dobrých ľudí o pomoc pri získaní financií potrebných na nákup špeciálneho elektrického vozíka, ktorý bol pre mňa vyrobený na mieru, tak, aby spĺňal všetky potrebné kritériá - predovšetkým možnosť zmestiť sa do výťahu spolu s mojím asistenčným vodiacim psom.

Som pacientom liečiacim sa na 24 rôznych chronických chorôb v závažnom štádiu. Desať rokov som imobilný, odkázaný na invalidný vozík. Hrozila mi dokonca amputácia dolných končatín. Prekonal som trombózu aj pľúcnu embóliu. Od mladosti som liečený a dlhodobo sledovaný na očnej ambulancii, dokonca som odkázaný na pomoc asistenčného vodiaceho psa. Trpím vysokým stupňom krátkozrakosti a tiež vysokým rizikom odlúčenia sietnice. Progresiu ochorenia nie je možné ovplyvniť liečbou. Práve naopak, riziko zhoršovania ochorenia očí je veľmi veľké. Práve preto bolo zo strany lekára odporučené urýchlené obstaranie elektrického vozíka pre jednoduchšie ovládanie. 
Môj zdravotný stav sa postupne zhoršuje v dôsledku progresie chronických ochorení. Postupne dochádza aj k zhoršeniu funkcie horných končatín. Som odkázaný na pomoc druhých. Zatiaľ svoj stav znášam s pomocou môjho asistenčného psa a vďaka pomoci susedov a priateľov. 

Keďže zaobstaranie elektrického vozíke je nevyhnuté, rozhodol som sa požiadať o pomoc ľudí zbierkovaním. V priebehu niekoľkých mesiacov sa mi podarilo vyzbierať príspevky a dary od darcov vo výške takmer 4000 eur. Práve v deň, keď som peniaze niesol od ekonómky s úmyslom vložiť ich na druhý deň na bankový účet, ma prepadli dvaja neznámi páchatelia a všetky získané dary mi ukradli. Podal som trestné oznámenie, ktoré prikladám.
Bol som nesmierne sklamaný a nešťastný z takéhoto ľudského konania. Ako môže byť niekto tak bezcharakterný, že dokáže okradnúť bezmocného vozíčkara.  

Nakoľko špeciálny elektrický vozík je už vyrobený a pripravený, budem veľmi vďačný každému darcovi za každý jeden dar, aby som ho mohol čím skôr začať využívať.

Vopred všetkým nesmierne ďakujem!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?