Menu

Spájanie dvoch generácií

Trvanie výzvy: 23. júna 2017 - 14. augusta 2017

Cieľ výzvy

-rekonštrukcia interiéru -úprava exteriéru -stavebné úpravy -renovácia detského ihriska -nákup vybavenia pre škôlku a domova dôchodcov

Autor výzvy

Dátum vzniku: 11.5.2017

IČO: 50858700

Ulica: Čordákova 22

Mesto: Košice

PSČ: 04023

Štát: Slovensko

Príbeh

Spájanie dvoch generácií

Chceli by sme na Východnom Slovensku zachovať materskú škôlku a zo zvyšných priestorov v budove vytvoriť

ALTERNATÍVNO-RODINNÝ DOMOV DÔCHODCOV

S jedinečnou myšlienkou:

Spojenie Dvoch Generácií - Škôlkárov a Dôchodcov JEDEN MOMENT, KTORÝ MÔŽE VŠETKO ZMENIŤ...


Sme traja mladí ľudia a ako občianske združenie Domov Priateľstva o.z chceme pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Pomôžte nám spoločne zrealizovať jedinečný projekt, kde s Vašou pomocou dáme ľuďom nový  domov, ďalší smer a zmysel ísť ďalej. Vytvoríme šance na vznik novým, krásnym, pevným vzťahom, kde pod jednou strechou budú vzájomne spolunažívať dve generácie.


Chceli by sme na Východnom Slovensku, v tejto budove zachovať materskú škôlku a zo zvyšných priestorov vytvoriť
 
ALTERNATÍVNO-RODINNÝ DOMOV DÔCHODCOV 
 
S jedinečnou myšlienkou
 

Spolužitie Dvoch Generácií - Škôlkárov a Dôchodcov

                             


Niečo málo o NÁS, kto sme, čo nás vlastne spája?

Spája nás naše občianske združenie Domov Priateľstva o.z 

Sme mladí ľudia, a ako každý z Vás, aj my máme svoju vlastnú životnú cestu. Na tej ceste nás dalo dokopy a spája nás naše vnútro, naše odhodlanie a chuť pomáhať ľudom, ktorých práve na tejto ceste stretávame. Spájajú nás aj naše podobné povolania, opatrovateľka, lekárka, zdravotnicky záchranár. Oddelení sme len tým, kde túto prácu vykonávame. Rakúsko, Nemecko, Slovensko. Chceli by sme prepojiť všetky naše skúsenosti, vedomosti, zručnosti nielen z týchto troch krajín, ale aj zo všetkých ostatných, ktoré sme navštívili, či sme tam počas školy praxovali, na určitý čas pracovali, alebo žili a priniesť tak kúsok z každej krajiny, podporiť a oživiť tak východ Slovenska, pokúsiť sa ľuďom dať zmysel, úsmev, možnosti,motiváciu, prácu, domov. 


Mgr.Zdenka Halušková


MUDr. Lenka Bačová       

Mudr. Lenka Bačová

Ing. Ján Gáll

 

Prečo práve my?

Čím sme odlišní od ostatných?

 To najväčšie tajomstvo je, že níčím. Máme možno len o trošku vyššie odhodlanie, chuť riskovať, pokúsiť sa a nevzdávať, veriť v silu a jednotu ľudí, veriť že sa nám to podarí.  Nikto z nás nepochádza z  finančne bohatej rodiny, vieme aké je to mať málo, aké je to bojovať za svoje sny, pracovať, aby sme sa mali z čoho odraziť, aké je to byť od vlastnej rodiny kvôli práci mimo domova. Sme nestranní, máme radi ľudí, radi pomáhame a tvoríme nové veci. Naše heslo je SPÁJANIE. Sme si istí, že ľudia, ktorí sa spoja pre dobrú vec, dokážu oveľa viac ako jednotlivec. Pretože okrem peňazí, ktoré sa môžu nazbierať, do toho vložia aj svoje srdcia, tým aj časť seba. Takýto projekt  je podľa nás výnimočný a zaslúži si dostať šancu. Skúsme si ju dať a uvidime kam nás to zanesie. Poďme spolu urobiť "dieru do sveta"
 


Prečo by sa mala podporiť táto myšlienka:


Pretože to bude prvý Alternatívny Domov Dôchodcov so škôlkou spolu pod jednou strechou.
 
My všetci, ktorí prispejeme, tu zanecháme kúsok seba, ktorý bude žiť večne a to práve v tejto budove, na jednom pozemku, v každom človeku, ktorý tu nájde svoj domov.
 
Našim škôlkárom ukážeme, ako všetky vekové kategórie majú svoje jedinečné miesto v živote, ako sú vzájomne prepojené, ako je dôležité si vzájomne pomáhať a starať sa jeden o druhého.
 
- Podporením tohto projektu, dáme šancu ľuďom, ktorí našu pomoc potrebujú a okrem iného vyvinú sa krásne vzťahy medzi mladšou a staršou generáciou.
 
-Aby aj starší ľudia vnímali, žili a cítili, že sú pre spoločnosť stále dôležití a potrební... že majú právo žiť život aj naďalej naplno, dôstojne, so všetkým, čo k tomu patrí.
 
- Vytvorením Domova dôchodcov dáme cca. 40 ľuďom, ktorí sa už o seba nevedia postarať ich nový DOMOV.


- Dáme prácu ľuďom, ktorí nebudú musieť opustiť svoje rodiny a domovy.
 
- Plánujeme vytvoriť chránené dielne, kde sa môžu naši dôchodcovia i deti plne realizovať.


Veríme v tento projekt

Veríme, že to zmysel má a vieme, že rodičia a starí rodičia nás všetkých si to zaslúžia. Sme presvedčení, že spoločne s Vašou pomocou túto šancu, príležitosť dokážeme využiť a dotiahneme projekt do vytúženého cieľa. V Spojení je sila. Preto oslovujeme všetkých Vás, ktorí si to práve teraz čítate, áno a špeciálne práve TEBA. :-) Nech sa rozhodneš akokoľvek, či už tým, že nám finančne pomôžeš, alebo tým, že o nás povieš ďalším svojim kamarátom, známym, či rodine a tí to posunú opäť svojim známym, za všetko Vám

ĎakujemeĎalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?