Menu

Pomoc pre moju vnučku LENKU

Trvanie výzvy: 27. júna 2017 - 27. júna 2018

Cieľ výzvy

rehabilitácie, ADELI centrum Piešťany

Príbeh

Pomoc pre moju vnučku LENKU

Lenka sa narodila s DMO, krivou chrbticou, poškodeným zrakom, je po operácií očí, malého mozgu a tento rok aj po operácií pravého kĺbu, dostáva aj epileptické záchvaty.

Moja vnučka Lenka sa narodila v 26. týždni tehotenstva,mojej dcére, ktorá bola v tom čase v umelom spánku, pretože jej nepracovali orgány, dostala silný zápaľ pľúc a jej výsledná diagnóza znela chrípka H1N1 ( prasacia chrípka),preto sa musela Lenka predčasne narodiť. Lenka sa narodila 27.11.2009, moja dcéra prehrala boj o život 22.12.2009. Lenuška sa narodila v Martine a vážila len 940g a merala 35cm. Keďže Lenka mala výrazný nedostatok kyslíka v tele matky, nemala veľkú šancu na prežitie ale úpenlivá snaha martinských lekárov a snaha Lenky žiť spolu urobili zázrak. Lenku z nemocnice prepustili až po 6. mesiacoch a lekári nas upozorili, že to bude naozaj ťažké. Malá bola ešté vtedy na dýchacom prístroji, ktorý už dlho nepoužíva, dokáže sama dýchať. Na začiatku to bolo veľmi ťažké,pretože Lenka má veľa závažných diagnóz DMO kvadruspastická forma, krivú chrbticu, poškodený zrak a epilepsiu. Pomaly sme sa spamätávali z dcérinej smrti a zároveň sme sa starali o ťažko zdravotne postihnuté dieťa. Napriek tomu Leničku veľmi ľúbime a pokroky, ktoré urobila sú naozaj veľké. Pravidelne rehabilitujeme, navštevujeme rehabilitačné centrá ako sú Kováčova, Dunajská Lužná a ADELI centrum v Piešťanoch. Nie vsetky pobyty sú však preplácané poisťovňami, aj chodenie po lekároch je veľmi finančne náročné. Naša Lenka si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Nedokáže sa sama najesť, nechodí ani nerozpráva, nosí aj plienky, treba ju často polohovať. Napriek všetkým diagnózam, ktoré Lenka má je to veľmi usmievavé dievčatko, ktoré vďaka civčeniam napreduje. V dnešnej dobe má 7 rokov. Dokáže sa už sama posadiť, držať flašku, povie aj pár slov - mama, baba, ble a keď je hladná povie ham. Tento rok sa nám už podarilo dostať do ADELI. Samozrejme rehabilitácie, treba stále opakovať aby mali lepší účinok. je to veľmi finančne náročné, preto chceme poprosiť  dobrých ľudí s veľkým srdcom  o pomoc aj takouto formou, za každé jedno darované euro pre našu vnučku Lenku z celého srdca ĎAKUJEME. 

Aktualizácie

Koncert pre Lenku 4. 5 2018

Dňa 29.4.2018 sa konal benefičný koncert pre Lenku v kostole v Turzovke. Atmosféra bola úžasná. Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a akokoľvek sa podujali pomôcť Lenke.

Vďaka tomu môžeme zasa absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI. 

Lenka pomaly znova napreduje.

TETIS - apríl 2018 17. 4 2018

Minulý týždeň sme sa vrátili z rehabilitačného pobytu v Dunajskej Lužnej. Lenka si veľmi užívala pobyt vo vode. 

Pomalinky napredujeme ďalej ˘?

R1- centrum intenzívnej terapie - Banská Bystrica 17. 3 2018

Na začiatku Marca sme s Lenkou absolvovali 2-týždňový pobyt v R1-centre intenzívnej terapie v Banskej Bystrici. Lenka poctivo cvičila, posilňovali sme brušné svalstvo, vysoký kľak, zlepšovali sme stabilitu v polohe na štyroch a ešte sme posilňovali stabilitu sedu v rôznych nestabilných plošinách. Aj vďaka vašej podpore sa nám takto pekne darí .

Ďakujeme Vám veľmi pekne mili darcovia 

TETIS, ADELI15. 1 2018

Rok 2017 sme s Lenkou ukončili dvoma intenzívnymi pobytmi, a to na konci novembra v Tetise v Dunajskej Lužnej a v decembri pobytom v ADELI MEDICAL CENTER v Piešťanoch. Ďakujeme vám všetkým, vďaka ktorým sa nám toto všetko podarilo a ktorí prispievate na Lenkinu liečbu. 

Prajeme vám štastný Nový rok.

 Lenka s babinou 

Môj nový vertikalizátor15. 11 2017

Lenke sa veľmi páči jej nový vertikalizator, v ktorom dokáže aspoň má chvíľu stáť na vlastných nôžkach. Pomáha jej to k správnemu nácviku stoja a držaniu tela a tým sme znova bližšie k nášmu vytúženému cieľu- vidieť Lenku raz vykročiť do sveta po vlastných nohách.

Ďakujeme všetkým,ktorí nás podporujúce a držia nás palce. 

Centrum Natália Hlohovec 25. 9 2017

Absolvovali sme 2- týždňový rehabilitačný pobyt v rehabilitačnom centre Natália v Hlohovci. Tento pobyt nám daroval zakladateľ nadácie Pomoc Druhému, ktorý nás pred mesiacom navštívil u nás doma v Turzovke. Lenke sa poarilo už aj postaviť na nožičky pomocou spider terapie, pomaly napredujeme ďalej.

ĎAKUJEME VEĽMI PEKNE, zároveň aj všetkým darcom, ktorí nám cez portál ludialudom pomáhajú a prispievahú Lenke aby sa jej raz splnil jej vytúžený sen- raz urobiť samostané kroky. 


Rehabilitačný pobyt v Dunajskej Lužnej 8. 8 2017

Práve dnes sme sa vrátili z rehabilitačného pobytu z Dunajskej Lužnej, Lenka poctivo cvičila a pomalinky napreduje ďalej, ďakujeme všetkým ktorí nám pomáhajú a podporujú nás .

ADELI 20171. 7 2017

Práve sme sa vrátili s pobytu v ADELI, na ktorý sme šetrili od minulého roku. Lenkine pokroky sú vidno, preto vás prosíme o pomoc aby sme sa do ADELI ešte vrátili aj tento rok. Zároveň ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sme sa tam dostali. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?