Menu

Pravidelné rehabilitácie pre Maťka

Trvanie výzvy: 12. júla 2017 - 11. júla 2018

Cieľ výzvy

Zbierka za účelom financovania pravidelných rehabilitačných bobytov vďaka, ktorým Maťko napreduje.

Príbeh

Pravidelné rehabilitácie pre Maťka

Pravidelnosť cvičenia posúva Maťka vpred. Vďaka cvičeniam sa Maťko naučil chodiť s pomocou, bicyklovať a jazdiť na koni. Už to stačí dobojovať iba k samostatnej chôdzi.

Ahojte,

volám sa Maťko a mám 8 rokov. Narodil som sa v 35 týždni. Hodinu po narodení mi pľúca prestali slúžiť a preto som sa dostal do inkubátora. Bolo to ťažké obdobie, pokúšali sa ma odpojiť z umelej ventilácie ale moje pľúca neboli ešte vyvinuté takže odpájanie som nezvládal. Po čase sa pľúca vschopili a ja som sa konečne nadýchol sám. Keď ma prepustili z nemocnice zobrali ma domov a užíval som si krásne chvíle pokým sa neobjevil prvý epileptický záchvat. Potom ma kôli tým strašným záchvatom hospitalizovali na kramaroch na neurologickom oddelení. Nasadili mi liečbu, ktorá bola úspěšná a mne sa po čase polepšilo a záchvaty postupne prestali. Nakoľko som zaostával vo vývine cvičila so mnou mama vojtovú metodu, potom koli epilepsii prestala a nahodou sme sa nakontaktovali na súkromnu fyzioterapeutku v Madarsku, ktorá so mnou intnzívne cvičila od 8 mesiacov do 6rokov. Vdaka nej a svojej vytrvalosti som sa postavil na nohy a chodil s pomocou. Nie je to však všetko čo som cvičil. Bol som aj v iných špecializovaných zariadeniach, ktoré poskytujú rehabilitačné pobyty.

Ako si tak rastiem a začínam chodiť do školy zase nejaká zmena... Nohy trošku zmenili tvar a otočili sa kam nemali, preto som absolvoval operáciu Ulzibat , ktorá mi pomohla uvolniť to čo je napnuté a tým pádom už dostupím na celú nohu. Operáciu sme taktiež museli zaplatiť, pretože poisťovňa tento typ operácie neprepláca. Táto operácia stojí 2500eur. Momentálne mám 2 mesiace od operácie. Musím intenzívne cvičiť aby sa zoperované nohy dostali do správneho tvaru a hlavne potrebujem vypracovať svaly :-). 2 týždňový pobyt stojí od 600eur. Doma cvičiť nestačí, pretože nemáme špeciálne zariadenie, ktoré na posilňovanie potrebujem. Takéto pobyty sú pre moje napredovanie veľmi dôležité, bez nich by to proste nešlo. Cvičím však poctivo a vďaka tomu som sa toto leto naučil sám bicyklovať, juchú. Tomu sa veľmi teším, je to neskutočný pocit len tak jazdiť sám, bez pomoci maminy. Prikladám aj video. A ešte jedna veľká vec, jazdím už aj perfektne na koni, úplne sám a s vystretým chrbátom ako pravý jazdec. :-) Hipoterapia je tiež veľmi super, ani neviem, že na tom koníkovi robím nejaké cviky, ktoré mi pomáhajú tiež dosiahnuť môj cieľ.

Mám veľkú šancu, že raz budem chodiť... keď nám financie umožnia pravidelnejšie cvičiť tým to napredovanie bude rýchlejšie a dosiahnutelnejšie. Preto ak sa mi rozhodnete poslať nejaké euro, tak každé využijem na rehabilitáciu.

Smutné je, že poctivo sa na toto všetko nedá tak ľahko zarobiť peniaze, pretože všetko je drahšie niekedy aj o 10x viac ako pre zdravého. Aj stoličku na ktorej v škole sedím nepreplatil štát, museli sme zohnať na ňu sponzora, pretože stála o 300eur viac ako ,,obyčajná,, školská stolička a pritom rozdiel medzi nimi je minimálny. Zdravé dieťa stoličku má, ale choré si špeciálnu musí zabezpečiť samé lebo na klasickej sedieť nevie. Do školy však zo zákona treba chodiť... Je to smiešne, alebo na plač? Taktiež bicykel na troch kolesách, ktorý nemá nijaké špeciálne vybavenie tiež stojí až 600eur. Je od klasického drahší o 500eur len preto, že je tam ,,jedno koleso navyše,,.

Chodítko, pomôcky na cvičenie, to všetko tiež platíme sami pretože zdravotné poisťovne to nepreplácajú :-(

Verte mi, že nie je ľahké žiadať ludí o pomoc, váhate či stlačiť kláves a uverejniť výzvu... 

pre šťastie svojho dieťaťa však spravým čokoľvek.

S láskou Maťko a Kristína

Celková cieľová suma je potrebná na pokrytie rehabilitácií na jeden rok.

Financie zbierame aj z 2% daní prostredníctvom Občianskeho združenia Centrum pohody, IČO 42161738, Adresa: Ružindol 376,91961. V prípade ak máte záujem o viac informácií môžte nám napísať na belicakristina@gmail.com. 

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?