Menu

Prosba o poskytnutie pomoci na rekonštrukciu domu

Trvanie výzvy: 7. augusta 2017 - 7. augusta 2018

Cieľ výzvy

Potrebujeme komplet poprerábať dom, je vo veľmi zlom stave. Všade pleseň, opadávajú omietky. Kupeľnu treba komplet prerobiť. Blíži sa zima.

Príbeh

Prosba o poskytnutie pomoci na rekonštrukciu domu

Som vdova, a môj manžel bol ťažký alkoholik. Je už skoro sedem rokov, a ja som po ňom prevzala dlhy. Mám exekúcie, o ktorých som ako jeho manželka ani len netušila.


Volám sa Magdaléna Gondová, žijem v Detve v rodinnom dome, mám dvoch synov ťažko chorých. Som vdova, a môj manžel bol ťažký alkoholik. Je už skoro sedem rokov, a ja som po ňom prevzala dlhy. Mám exekúcie, o ktorých som ako jeho manželka ani len netušila. Môj invalidný čiastočný dôchodok nie je ani 130 euro, vdovský 240 euro. No po splácaní dlhu mi zostane len na prežitie.

Môj zdravotný stav po piatich operáciách je dosť vážny a nie som schopná už ďalej vykonávať žiadnu fyzicky náročnú prácu.
Starší syn má psychické problémy. Po úmrtí manžela máva ťažké depresie. Je vyštudovaný záhradník s maturitou ale pracoval ako vodič VZV. Pracoval len nočné skoro rok a to ho úplne položilo. Je doma na PN a lieči sa u gastroenterológa a na psychiatrii. Je rozvedený, a z manželstva má tiež dlžobypo exmanželke.

Môj druhý syn je ťažký astmatik, alergik a má vážny atopický exém, ale je silnejší a bojuje s tým, lebo vyštudoval zdravotnú školu a snaží sa držať svoje zdravie tak, aby dokázal pracovať. No bez ťažkých liekov už nebude. Teraz túži po vysokej škole a je veľmi nadaný a vo svojej profesii sa našiel.

Starám sa aj o môjho krsntého syna, ktorého som si osvojila. Bol odobraný vlastnej matke a umiestnený v detskom domove. Po dovŕšení osemnástich rokov prešiel do opatery komunity Kláštornej Pokoja k pátrovi v Radošine, kde bol využívaný na ťažkú manuálnu prácu a zo sľubov, že mu šetria na knižku sa nič nepotvrdilo. Dozvedela som sa to neskoro a nakoľko nemohol ísť späť k biologickej matke, po štrnástich rokoch som si ho osvojila ja, lebo si chcel siahnuť na život. Bol týraný a zneužívaný tými čo tam s nimi býval. Je ťažko mentálne postihnutý a má len 47 IQ.
Museli sme houčiť základným návykom a dokonca sa nevedel ani podpísať. Kým sa za ten čas adaptoval v Našej rodine tak nám veľa vecí pokradol čo neskôr oľutoval, ale máme to s ním veľmi ťažké aj keď sa chlapec snaží. Má 36 rokov a jeho stav je nemenný a bude sa len zhoršovať. Preto som si vybavila príspevok na jeho oparovanie, ktorý mi bol priznaný. Jeho dôchodok činí 330 euro.
Komunita kde žil sa na ňom obohatila, lebo máme dôkazy kde boli na jeho meno poukázané veľké sumy o ktorých ani netušil a len niečo nasilu musel podpisovať pátrovi. My sme si to overili a je to pravda, ale keď sme za tým pátrali všetci dali od toho ruky preč. Ani na diecéze viac nebrali telefón. Takže sme si v dražbe kúpili dom v Detve kde žijeme už dva roky a dá sa povedať, že len prežívame.
Máme výdavky ako na neho aj na moje choré deti tak aj na seba, lebo som na tom veľmi či už psychicky alebo fyzicky zle. Viete, ak nemáte istotu a máte obavy, že sa Vám dom zrúti na hlavu, tak Vám prejde chuť do života. Preto sa obraciam na Vás. Ste mojou poslednou nádejou.

Potrebujeme komplet poprerábať dom, je vo veľmi zlom stave. Všade pleseň, opadávajú omietky. Kupeľnu treba komplet prerobiť. Blíži sa zima.

Prosím pomôžte nám. Aktualizácie

Prosba o lepšie sviatky26. nov 2017

Prosím Vás v mene mojej rodiny, urobte nám krajšie sviatky, lebo moijim deťom nedokážem poskytnúť to čo si zaslúžia. Nemám ani na základné potraviny, lebo všetko poctivo platíme, ale nezostane nám skoro nič, lebo aj na lieky potrebujem peniaze. Zo srdca Vás prosím, každé euro nám pomože.

Ďakujem zo srdca

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?