Menu

Adamkova liečba

Trvanie výzvy: 27. augusta 2017 - 14. júla 2018

Cieľ výzvy

Chceme hlavne absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli-centre v Piešťanoch, pretože Adamkovi výrazne pomoha. Dokáže sám sedieť s oporou o ruky a udrží sa na štyroch čo do vtedy nevedel, snaží sa aj štvornožkovať a samozrejme ho to posunulo aj mentálne. Rehabilitácia stojí 3 700€ no nedokážeme z nášho rodinného príjmu ušporiť takú sumu.

Príbeh

Adamkova liečba

Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Podľa lekárov má veľkú nádej a dobré prognózy do budúcnosti, no bez špeciálnych rehabilitácii by to nešlo. Každý rodič robí pre svoje dieťa čo najviac, no niekedy sa to bez cudzej pomoci nedá. Preto sa obraciame o pomoc aj na vás ľudí.
V jeho mene Vám vopred ďakujeme za každú pomoc


Diagnózanášho trojročného syna Adamka je detská mozgová obrna ( CTP, trupová hypotónia,zmiešaná kvadruparéza, diskinéza). Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo.Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že samôže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetkoprebiehalo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nikma v nemocnici nepočúval. Pôrod trval 24 hodín. Počas pôrodu došlok viacerým prešľapom zo strany nemocnice. Nakoniec museli Adamka vyťahovaťv poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5minút nedokysličený, sám dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby tohonebolo málo vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvochhodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretožemu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľkénádeje. Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sadostali z nemocnice už po 3 týždňoch.

S Adamkomabsolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistoma poctivo „makáme“. Každý lekár, ktorý ho vidí prvý krát a pred týmsi prečíta jeho lekársku správu  jev úžase v akom je relatívne super stave, pretože po takýchto pôrodochje 95% detí mentálne na tom veľmi zle, sú na liekoch a mávajú epileptickézáchvaty.

Momentálne nám našafinančná situácia nedovolí hradiť Adamkovi všetky rehabilitáciea poisťovňa mu ich tiež nechce hradiť. Aby Adamko mohol motorickynapredovať a aby sa mu neposkracovali svaly, potrebuje pravidelnerehabilitovať a navštevovať špeciálne intenzívne rehabilitácie. Tie sú alefinančne veľmi náročné. Adamkove náklady na rehabilitácie ročne dosahujú cca12 000 ,- a to sú všetko náklady bez ubytovania, stravya benzínu.


Aktualizácie

Nové foto cvičenie10. 12 2017

cvičenie

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?