Menu

Chceme Katke vyčariť úsmev na tváričke vďaka ...

Trvanie výzvy: 20. septembra 2017 - 17. septembra 2018

Cieľ výzvy

Keďže Katke pomáhajú rehabilitačné pobyty v Adeli centre, preto potrebujeme peniažky na zaplatenie cvičení, aby Katka mohla sedieť, sama jesť, a byť zdravá. Peniažky by sme použili na rehabilitácie a rehabilitačný pobyt v Adeli

Príbeh

Chceme Katke vyčariť úsmev na tváričke vďaka cvičeniam v Adeli centre

Katka sa narodila v 28 týždni, vážila kilo. Už 8-týždňová podstúpila operáciu očí. Po prvom očkovaní dostala kŕče, lekárka tvrdila že je to len kolika a z toho vyrastie.

Katka sa narodila v 28 týždni, vážila kilo. Už 8-týždňová podstúpila operáciu očí. Po prvom očkovaní dostala kŕče, lekárkatvrdila že je to len kolika a z toho vyrastie. No neurologička potvrdila moje obavy, a do lek. záznamu napísala diagnózu Epilepsia. Dostala lieky proti záchvatom, ktoré našťastie zabrali. V Martine nás naučili cvičiť Vojtovú metódu, chceli sme všetko dobehnúť. Darilo sa, Katka bola vždy usmiata, sedela s malou oporou. No vlani dostala silný zápal pľúc a vtedy sa nám začal rúcať celý svet.  11 dní umelého spánku, tracheostomia, pľúcna ventilácia, PEG.

Bolo to veľmi náročné hlavne na psychiku, dívať sa na dieťaa nevedieť jej pomôcť. Tá bezmocnosť ma ubíjala. Zo začiatku som sa bála ju chytiť, zobrať ju na ruky. Všade samá hadička.

Katka je veľká bojovníčka. Keď trochu zmocnela, zlepšila imunitu, tak sme absolvovali rehabilitačný pobyt v Adeli v Piešťanoch.Veľmi jej to pomohlo, konečne je čulejšia, začala sa smiať, čomu sa veľmi tešíme. A všetko začíname odznovu, musí sa naučiť papať, obrátiť sa, sadnúť si.Dennodenne cvičíme, rehabilitujeme. Keď vidíme čo i len maličké pokroky,dobíja nás to, nakopne a robíme všetko preto, aby sa Katke zlepšil zdravotný stav.

No nestačí lentrpezlivosť, pevná vôľa ale potrebujeme aj peniaze. Ak chceme chodievať do Adeli centra opakovane, tak sme sa rozhodli požiadať Vás o pomoc. 

Aktualizácie

PODAKOVANIE6. 9 2018

Mili darcovia,pomaly nam vyzva konci a chceme velmi pekne podakovat za pomoc. katka absolvovala pobyt v Adeli a tetaz sa tiez snazi v centre v Banskej Bystrici. dakujeme

Katkina hospitalizácia3. 8 2018

DOBRY DEN,                                                                                                                                         po dvoch rokoch s trachrostomiou nastal cas,kedy sa ideme pokusit o jej zrusenie. Nebude to lahke,caka nas hospitalizacia buduci tyzden a vysetrenia,skuska ci to Katka zvladne a bude dychat aj bez kanyly. Mam aj strach,ale verim,ze zvladneme dni v nemocnici a s dobrym vysledkom. Katke by velmi to velmi pomohlo,hlavne v dalsom napredovani. Chceme sa Vam podakovat za doterajsiu podporu a verime,ze v oktobri sa znovu podari ist do Adeli.

4 roky4. 7 2018

nasa mala Katka zajtra oslavi styri rocky,je velminsnaziva a robi nam velku radost. Prajeme jej hlavne vela zdravia

podakovanie14. 5 2018

VDAKA VAM SME MOHLI ABSOLVOVAT POBYT V ADELI , KATKA JE O KROCIK VPRED. DAKUJEME

podakovanie25. 4 2018

dakujeme za vsedky dary ktore nam prispoievate malakatka uz pokrocila

prosba o pomoc8. 2 2018

prosime darcov o pomoc katka zas cuvla koli epileptickym krcom potrebuje surne rehabilitovat . DAKUJEME

Podakovanie3. 1 2018

Zo srdca dakujeme darcom a nadacii a v novom roku prajeme hlavne zdravie, ktore si velmi prajeme aj my pre nase deticky.

dakujeme16. 11 2017

dakujeme za pomoc,tento tyzden sme mali plucnu kontrolu,mysleli sme si ze sa nam uz podari zbavit sa kanyly s ktorou dycha,no zial este nie,potrebuje sa neurologicky zlepsit a zacat sama papat cez ustocka.

podakovanie30. 10 2017

velmi pekne dakujeme za pomoc ktoru sme od vas dostali

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?