Menu

Bez Vašej pomoci to nepôjde!

Trvanie výzvy: 17. októbra 2017 - 17. októbra 2018

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

suma bude použitá na rekonštrukciu kúpeľne- vzhľadom na to že som na vozíku tak aby som mal lepší prístup ďalej na rehabilitácie v centre Natália Hlohovec, cvičenie pod vedením osobného trénera, a na uhradenie liečebného pobytu procedúr a ubytovanie v liečebných kúpeľoch Turčianske Teplice

Príbeh

Bez Vašej pomoci to nepôjde!

Vaša pomoc, moja nádej !

Hej ty ! Áno TY chcem osloviť Teba aj všetkých Vás prišiel môj čas povedať Vám, že bez Vašej pomoci to jednoducho nedám. Prijal som výzvu, s ktorou som sa naučil žiť a vďaka Vašej pomoci môžem byť na tom lepšie. Je len na Vás čo spravíte, len na mňa nezabudnite. Pomôžte mi! Dajte mi šancu na lepší život. Volám sa Miloš Valjent a mám 29 rokov. Od narodenia žijems ochorením detská mozgová obrna, ktoré mi napadlo hlavne dolné končatiny a môjpohyb je preto obmedzený. Toto ochorenie mi spôsobuje časté spazmy a stuhnutosťsvalstva. V mnohých činnostiach som odkázaný na pomoc iných ľudí. Presúvam saza pomoci chodítka a na dlhšie trasy používam mechanický vozík. 

Bývam s rodičmi v rodinnom dome.Tento dom je už starší a nie úplne bezbariérový. Tento rok nás čaká niekoľkoúprav, aby som sa mohol pohybovať aj na vozíku pohodlne a bezpečne. Najväčšímproblémom, ktorý musím každý deň prekonávať je kúpeľňa na poschodí domu.Vystupovať po schodoch niekoľkokrát denne je veľmi vyčerpávajúce, ajnebezpečné. Niekedy sa bojím, že sa šmyknem a niečo si zlomím. Riešením je vybudovaťnovú kúpeľnu na prízemí domu v niektorej z pôvodných miestnosti. Toto riešenieby sa technicky aj dalo zrealizovať.

 

Občan so zdravotným postihnutímmôže požiadať štát o peňažný príspevok na úpravu/debarierizáciu svojho bývania.Žiaľ, mňa sa táto možnosť netýka, pretože podľa § 37 ods. 3 zákon č. 447/2008Z.z. neumožňuje vybudovať nové zariadenie. Zákon zohľadňuje len úpravu užexistujúceho zariadenia. Čiže by mi UPSVaR mohol prispieť na úpravu kúpeľne naposchodí, čo by môj problém neriešilo.

Táto úprava je pre mňa a mojurodinu finančne nákladná, vychádza približne 3000 €. Nie je v našichmožnostiach, ušetriť takúto veľkú čiastku peňazí. Žijem iba z invalidnéhodôchodku vo výšky …319€........ V mojom regióne nemám možnosť získaťzamestnanie a moja mama je so mnou doma na opatrovateľskom príspevku, aby mimohla byť neustále k dispozícii.

Verím, žeaj s vašou pomocou, sa mi podarí zohnať dostatok financií na tútorekonštrukciu, ktorá mi skvalitní život. Ďakujem každému za akúkoľvek pomoc 


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?