Menu

Dobrovoľnícka klubovňa "tu SOM" pre všetkých

Trvanie výzvy: 27. októbra 2017 - 25. októbra 2018

Cieľ výzvy

cieľ je otvoriť klubovňu :) ľudí a priestory máme, prosíme o peniaze na zariadenie, výmenu okien a nevyhnutné technické úpravy. prosíme prispieť na výmenu okien (cca 800-1200 eur), natiahnutie prívodu vody (400), kávovar a mlynček (repas za 700), chladnička (100), látka na poťahy (100), stoly (80), drez+prietokový ohrievač (100)... ďakujeme :)

Autor výzvy

Dátum vzniku: 9.12.2016

IČO: 50631551

Ulica: Nám. M.R.Štefánika 32

Mesto: Brezno

PSČ: 97701

Štát: Slovensko

Príbeh

Dobrovoľnícka klubovňa "tu SOM" pre všetkých

Miesto, kde cena nebude rozhodovať, kto smie vstúpiť a užiť si kvalitnú ponuku. Privítajú a poslúžia vám dobrovoľníci. A namiesto účtu vás pozývame prispieť darom do pokladničky, aby aj niekto po vás mohol zažiť príjemný čas. Rozhodli sme sa žiť na Horehroní, odkiaľ mnohí ľudia odchádzajú a ukázať skeptikom, že aj tu je možné budovať komunitu ľudí, ktorí sa zaujímajú o druhých. Otvoriť plánujeme do konca roka a jediné, čo tomu bráni, je nevyhnutná výmena okien (resp. iný vetrací systém).


Takže, čo to vlastne bude...
Kaviareň? Nie, ale dobrú kávu, čokoládu či čaj u nás určite dostanete.
Cukráreň? Nie, ale v ponuke bude čerstvý doma vyrobený koláč.
Knižnica? Nie, ale dobrá kniha bude vždy po ruke.
Hudobný klub? Nie, ale na koncerty či jam session sa môžete tešiť už teraz.
Dielňa ručných prác? Nie, ale rôzne ručné práce sa spoločne naučíme.
Prednášková sála? Nie, ale diskusie a prednášky zažijeme pravidelne.
Detský klub? Nie, ale pri kvalitnej Montessori stene a iných aktivitách si aj vaše deti prídu na svoje.
Herňa? Nie, ale moderné spoločenské hry, či rôzne kvízy budú.
Muzikoterapeutické stredisko? Nie, ale ponúkneme hudobné stretnutia pre všetkých, zamerané na relax či rozvoj motoriky.
Kaplnka? Nie, ale pravidelná spoločná modlitba na vaše úmysly určite

Polohou lukratívne priestory máme v prenájme iba za energie. Je to najfrekventovanejšia križovatka Horehronia (smery BB, Tisovec, Horehron, Čierny Balog), na námestí v Brezne - budova na obrázku v galérií. Okná v našej miestnosti (2 okná vpravo dole) sa však nedajú otvárať, preto je nevyhnutné ich vymeniť. Podľa rozhodnutia pamiatkárov to musia byť drevené okná s ozdobnými lištami. Čiže namiesto cenovej ponuky na plastové (identické ako tie vľavo od dverí, čo ale nie je náš priestor) 600 je odhadovaná cena dvojnásobná - okolo 1200-1500 eur (zatiaľ nemáme záväznú cenovú ponuku, nakoľko nemáme peniaze).

Keďže chceme ponúknuť kvalitné služby, veľmi dôležitý je pre nás pákový kávovar. Dostali sme ponuku na starší, spolu s mlynčekom za 700 eur.

Zariadenie klubovne vyrábame sami z darovaných (rozsiahle gaučové sedenie, barový pult a zázemie), avšak sú veci, ktoré je nevyhnutné kúpiť - matrace, látky na poťahy, farby na palety (len na bielu farbu na palety a šmirgle už išlo 100 eur, ešte ich čaká lakovanie), stoličky, osvetlenie, natiahnutie vodnej siete z vedľajšej miestnosti, prietokový ohrievač (cca 70eur), chladnička, drobné elektrické zariadenia ako konvica či mikrovlnka. Detská Montessori stena na kvalitné aktivity pre najmenších. Hudobné nástroje na hudobnú dielňu pre deti aj dospelých...

Pre potreby klubovne, ale aj organizovania iných aktivít sme založili občianske združenie „Tu som“. Jeho členovia sa rozhodli venovať svoj čas a talent iným ľuďom. Chceme tu byť a horieť pre druhých. Cieľom je:
- Poskytnúť občanom bez rozdielu vierovyznania miesto pre slobodné nadväzovanie a budovanie vzťahov, vytváranie dialógu, duchovný rast, aj nenútené spoznávanie a prehlbovanie kresťanskej viery, relax
- Viesť k prekonávaniu ekonomických a sociálnych bariér
- Vytvárať podmienky pre rozvoj dobrovoľníctva a práce s mládežou
- Podporovať rozvoj kultúry
- Viesť verejnosť k spravodlivému oceneniu práce druhých


Cez naše OZ sme už zorganizovali verejnú oslavu pre okoloidúcich ku Dňu počatého dieťaťa 25.3.2017 pre Brezno (veď všetci sme boli počatí, tak prečo to neosláviť ako narodeniny, ktoré slávime všetci) - s muffinmi, balónmi a hudbou sme chceli ukázať každému okoloidúcemu, že jeho život je vzácny. Akcia tiež ukázala, aké nezvyčajné a balhodarné je pre ľudí, ak dostanú niečo celkom zadarmo, nezištne. Za 4 hodiny sme obdarovali okolo 1500 ľudí. Video v našej výzve je práve z tejto akcie. Na budúci ročník, ktorý by mal byť 24.marca 2018 opäť v Brezne na námestí, už máme aj pozvaných prvých hudobníkov :)

Kvôli umeleckému rozvoju detí a rodičov sme z vlastného vrecka zorganizovali koncert detí v breznianskej synagóge (čo je jediná koncertná sála v širšom okolí) a z peňazí vyzbieraných na dobrovoľnom vstupnom sme pre účinkujúce deti pozvali vynikajúceho umelca pána Hrubovčáka z košickej filharmónie, s ktorým sa hravým spôsobom zoznamovali s hudbou a mohli tiež vyskúšať vyše 20 rôznych, aj historických, hudobných nástrojov.

Dňa 2.decembra pripravujeme opäť v synagóge adventný koncert, nakoľko deťom aj rodičom sa táto umelecká skúsenosť veľmi páčila. Už to ale nebude len pre rodičov, ale tiež pre verejnosť. Koncert bude o 15:00 a už teraz vás naň srdečne pozývame! Bližšie info aj s plagátom bude na našom facebookovom profile :)

(fotky Martin Bíreš)

Aktualizácie

pomaly ale isto :)28. 5 2018

priatelia opäť veľmi ďakujeme za Vašu pomoc :) a pridávame 2 čerstvé fotky. žiaľ, vytúžený aprílový čas otvorenia sme nestihli (kvôli financiám ale aj kvôli nečakanému zvýšenému náporu v zamestnaní hlavných realizátorov nábytkovej tvorby). preto nebudem udávať žiadne dátumy, len napíšem, že už chýbajú len detaily... okná sa nakoniec podarilo vymeniť aj s pomocou grantu od mesta na obnovu pamiatok :) veľmi by nám pomohol príspevok na kávovar - ten sme zakúpili na splátky a bolo by obrovským odľahčením pre klubovňu, ktorá bude fungovať len z darov, nemusieť ich splácať. ďakujeme :)

s vašou pomocou do apríla otvoríme!9. 1 2018

Aj vďaka vám sa nám to pekne rozbieha :) Rôzne skupinky dobrovoľníkov pripravili tieto zmeny: zrenovovaná miestnosť, do ktorej sme následne presťahovali kanceláriu a tým uvoľnili priestory pre klubovňu. Natiahnutá voda do našej miestnosti a dorobený obklad na rúry. Zrenovované záchody (tím profíkov). Montessori stena je takmer kompletná. Jej fotky sú z príprav, nechajte sa prekvapiť :) Teraz nás čaká objednávka okien. Plus "malé" počítačové kroky, ako písanie manuálu pre dobrovoľníkov, ktorí budú fungovať priamo v klubovni... Ďakujeme za každú podporu!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?