Menu

Pomoc pre Matúška

Trvanie výzvy: 5. decembra 2017 - 4. decembra 2018

Cieľ výzvy

Delfinoterapie Odesa, Ukrajina

Príbeh

Pomoc pre Matúška

Prosime o pomoc pre nasho synceka-autistu, s ktorym chceme absolovovat delfinoterpiu a ostatne...v Odese na Ukrajine. Dakujeme!

Matusko sa nam narodil ako treti v poradi. Mame styri deticky, 7, 6, 5 a 1 rok. Matusko ma pat rokov, narodil sa spontannym porodom po bezproblemovom tehotenstve. Do dvoch rokov sa vyvijal, podla nas normalne, avsak ani po druhom roku neprisla rec ani porozumenie. Stale nerozprava, aj porozumenie je na velmi slabej urovni. Zacal navstevovat specialnu MS pre deti s autizmom v Presove, pri Centre vcasnej intervenicie Presov, za co sme velmi vdacni. Ma velmi rad vodu, preto,ked sme sa dopoculi o delfinoterapii v Odese, hned sme vedeli, ze by to pre neho bolo vhodne. Financna situacia pri styroch malych detoch nam vsak tuto terapiu nateraz nedovoluje. Avsak nechceme prist o drahocenny cas, ktory by Matuskovi pomohol, kym je este mensi a dokaze sa viac naucit...preto skusame aj takuto formu pomoci, sme uz teraz vopred vdacni za kazdy vas dar, ci modlitbu.


Mili darcovia, 

nemame slova vdaky za vasu pomoc, velmi si to vazime a v mene Matuska dakujeme. Kedze mnoho z vas mi este pise, ze by este chcelo pomoct, rozhodli sme sa, ze si na tento rok naplanujeme hned dve terapie. Na tu prvu ideme v aprili, a dalsia sa odporuca zopakovat po pol roku teda niekedy v oktobri. A nasledne po roku dalsie...ja verim, ze sa Matuskovi bude pri delfinoch pacit a ze sa aj vdaka spickovym terapeutom a logopedom, ktori v tom centre su, viac nauci a vrati sa aspon trosku do toho "nasho"sveta. Nech vas vsetkych dobry Boh zehna za vase umysly a za vasu pomoc.


Aktualizácie

Matúško v Odese11. 4 2018

Podarilo sa! Manžel práve včera, 10.4.2018 dorazili šťastne do Odesy, Matúškovi sa delfíny veľmi páčia zatiaľ, veľmi sa tešíme a ďakujeme za všetko...

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?