Menu

Bojovník Davidko túži napredovať. Pomôžme mu, ...

Trvanie výzvy: 15. decembra 2017 - 15. decembra 2018

Cieľ výzvy

Dopriať Davidkovi pravidlenejšie rehabilitačné pobyty a kvalitné terapie na rozvoj jeho fyzických schopností a mentálnych funkcií. A prioritou je dnes a stále jeho zrak, aby vďaka nemu mohol napredovať výraznejšie a uvidieť všetky krásy sveta.

Príbeh

Bojovník Davidko túži napredovať. Pomôžme mu, prosím!

Po dlhom zvažovaní zverejňujeme po roku druhú výzvu na pomoc nášmu synčekovi, pretože zvládnuť náročné liečenia v rehabilitačných centrách a popritom fungovanie našej už tak zadĺženej domácnosti nie je v našich silách. Ďakujeme za každé 1€, ktoré sa rozhodnete venovať na pomoc nášmu Davidkovi. Veľmi si to ceníme.


Davidko sa na tento svet vypýtal o mesiac skôr. Už vtedy dokazoval, že je dieťa  plné sily a húževnatosti a bil sa ako lev. Za svoj krátky život si preskákal toho veľa, ale nikdy to nevzdal. A preto sa z jeho krásneho úsmevu môžeme tešiť už 2 a pol rôčka.

V prvom polroku svojho života prekonal 5 náročných operácií hlávky kvôli vrodenému hydrocefalu. Ten má drenovaný tzv.shuntom – trvalým ventilom na odtok likvoru z mozgu. Trpí sekundárnou epilepsiou, ktorú držia na uzde lieky a úspešne absolvovaná ACTH kúra (agresívna hormonálna liečba) v 11. mesiacioch. Táto liečba mu siahla aj na imunitu, ktorú napadol už v 9.mesiacoch RSV infekt. A aj napriek tomu, že sa blíži k 3. rôčku, problémy s refluxom, ktorý mu bol diagnostikovaný už v prvých dňoch života, riešime dodnes, rovnako aj Davidkovu nechuť a nevôľu jesť, či hrýzť. Čiže je stále na mixovanej strave a UM.

Cvičíme Vojtovu metódu, ktorá už ale nie je pre dieťa v jeho veku dostačujúca. Davidko potrebuje absolvovať mnohé iné terapie ako fyzioterapiu na spevnenie tela a osvojenie si funkcií ako je siahanie po predmetoch, pretáčanie sa, či plazenie a štvornožkovanie, aby sa dostal až ku chôdzi. Potrebuje logopedickú, psychologickú a špeciálnopedagogickú pomoc na rozvoj svojich mentálnych funkcií.

A v tomto všetkom ho neskutočne brzdí zrak, ktorý, hoci má zdravé dioptre, sa vyvíja kvôli funkčnej poruche veľmi pomaly. Keďže zrak prepája 90% všetkých zmyslov, je Davidkove napredovanie zložité a pokroky mravčie. Potrebuje absolvovať pravidelnú zrakovú terapiu, ktorá je na Slovensku však takmer nedostupná. Preto by sme sa chceli dostať k pravidelnejšej terapii v susedných Čechách v Opave, kde by nás tiež radi videli častejšie. Zatiaľ sme tam absolvovali jednu úvodnú terapiu.

Davidko už absolvoval fyzioterapiu v Adeli centre v Piešťanoch, v zariadeniach v Dunajskej Lužnej a v Martine (jediné 2 poisťovňou hradené zariadenia). A v Seredi, v Dennom centre Pomocníček, kde je Davidko pravidelným klientom, cvičíme 2x týždenne. Nedávno sme v Nitre začali terapiu Play Wisely, predstupeň terapie neurobiofeedback, na rozvoj jeho mentálnych funkcií. Davidkovi veľmi pomáha aj skenar terapia. Všetko sú to však súkromné terapie, ktoré sú finančne nákladné, obzvlášť samotné pobyty v rehabilitačných centrách, ktoré David potrebuje ako soľ. Takže ich častejšie opakovanie je veľmi ťažké dosiahnuť. Radi by sme mu na jar dopriali aj hipoterapiu či plávanie, kedže Davidko miluje vodu.  A preto sa pokúšame zbierať financie, ako sa dá. A našim tajným snom je delfinoterapia...

Vďaka všetkým obetavým a šikovným ľuďom, ktorí s Davidkom pracujú, sa už začína pretáčať na boky, dvíhať sa na predlaktia a dlane, udrží si chrbátik vzpriamene s hlávkou hrdo vztýčenou, hoci stále neusedí bez opory.

Prosím, pomôžte Davidkovi posunúť sa zase o kúsok vpred na jeho ceste za plnohodnotným životom. Verte, že každé euro sa počíta a každý cent pomôže.


Aktualizácie

Davidko cvici ci je piatok ci sviatok6. 12 2018

Hoci sme tentoraz pobyt nedokoncili pre chrobu, Davidko na sebe poctivo pracoval. A naramne sa pri tom bavil. A dakuje Vam za kazdu formu pomoci! 

Po dlhsej odmlke sa zase hlasim :-)18. 10 2018

Stale na sebe pracujem, aby zo mna raz bol velky a silny chlapisko! Nezahalam ani doma, ani na pravidelnych terapiach. A o tyzden ma zase caka dalsi cyklus skenar terapie. Dakujem za Vasu pomoc, Davidko!

Takto na sebe pracujem14. 9 2018

So začiatkom školského roka som nastúpil svoj pravidelný režim v Dennom centre Pomocníček. Aj vďaka Vašej pomoci maminka môže hradiť permanentky. Ďakujem Vám zo srdiečka, Davidko.

Náš aktuálny pobyt vo Svetielku28. 8 2018

Aj na konci leta som zavítal k mojim kamarátom vo Svetielku, aby mi pomohli v mojom napredovaní. Veľmi sa mi páči, i keď niekedy ma premôže moja náladovosť a tak si aj poplačem. No bojujem a väčšinou makám s úsmevom na tvári. 

Náš šikovník18. 8 2018

Vďaka pravidelnému cvičeniu sa Davidko už celkom udrží na rúčkach. Najviac mu to ide na naklonenej rovine, ale ani na podložke to nevzdáva :-) A úplne najviac má rád vertikalizačné cvičenia. :-)

Davidko nepolavuje22. 2 2018

Mili darcovia! Vdaka Vasej pomoci cvicime dalej! Pravidelne pracujeme s odbornikmi a tesime sa z kazdeho malickeho pokroku! Pridavam zopar obrazkov! :-) Dakujeme! :-) :-)

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?