Menu

Pomoc pre Tadeáška, aby aj on raz mohol chodiť.

Trvanie výzvy: 11. januára 2018 - 31. decembra 2018

Cieľ výzvy

Pomoc na rehabilitačné pobyty,ktoré nie su hradene zdravotnou poistovnou a nestoja pár eur.

Príbeh

Pomoc pre Tadeáška, aby aj on raz mohol chodiť.

Naším obrovským a jediným snom je ,aby Tadeáško chodkal a porozumel naším slovám a gestám,aby sa dokazal aj so svojím bratom zahrat a vnímat ostatných a okolie...preto vás prosíme o pomoc,ktorá nas posunie,aj ked len o kročik,ďalej.

Tadeáško sa narodil ako naše druhé babätko v 40tt.Tehotenstvo prebiehalo do 7.mesiaca dobre,vtedy sa hlásil predčasný pôrod,ale naštastie sme to dotiahli dokonca.

Absolvovala som amniocentézu,žiaden syndróm sa nepotvrdil a ani doteraz z genetiského vyšetrenia.

Pôrod bol spontánny,popôrodná adaptácia sťažená,zakrvácanie do mozgu,nepravidelné dýchanie,petéchie... a nasledovalo kopec vyšetrení ,o ktorých sa nám ani v zlom sne nesnívalo.Bol sondovaný 3týždne,žial mliečko len odsávane 3mesiace,už v pôrodnici bol zistený -prekonaný citomegalovírus,ktorý je velmi ale naozaj velmi nebezpečný pre tehotné a žial počas tehotenstva nebol zistený a nie je ani zaradený v gynekologických serologiach,ako je napriklad rubeola alebo HIV vírus!!!!taktiež priradená mikrocefália,sek.epilepsia,percepčná porucha sluchu obojstranna,mame aparátiky,pravidelné neurologické vyšetrenia-EEG,porucha CNS-hypotónický syndróm,nová diagnóza po vykonaní magnetickej rezonancie-Dandy-Walker malformácia a 

samozrejme aby toho nebolo dost,tak aj problém s očkami,a ťažke mentálne zaostávanie,DMO-dyskinetická forma a napriek všetkým týmto diagnózam velmi  túžime po jeho napredovaní a velmi nas povzbudzuje aj tým ,že chce napredovataj on sám!A tak musime niekolkokrat denne cvičit a rozvijat motoriku a k tomu nam neskutočne pomáhajú aj rehabilitačné pobyty,ktoré nie su hradené zdravotnou poistovnou,ako je Adeli medical center.

Momentálne sme po 3operáciách,najvážnejší je obštrukčný megaureter,kde hrozilo trvale poškodenie obličky.Dúfame,že už tak skoro nepôjdeme na sál...

Touto cestou Vás chcem všetkých dobrých ludí poprosit o akukolvek finančnu pomoc pre Tadeáška,aby sme mohli aj nadalej po krôčiku napredovat a aby sa Tadeáško zaradil ,aj napriek všetkým hrozným diagnózam,medzi deti a dokázal ich vnímat a hrat sa s nimi.Dakujeme.

Aktualizácie

Tadeáškov boj stale pokračuje a pomaličky napredujeme aj vdaka Váám21. 8 2018

Tadeáško stale pracuje na sebe a pomaličky napredujeme aj vdaka Vám a Vašej pomoci,veríme že sa nám to podarí.

Dakujeme.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?