Menu

Prosba o pomoc

Trvanie výzvy: 28. decembra 2017 - 1. marca 2018

Cieľ výzvy

Finančná pomoc pre sedem člennú rodinu po strate zamestnania – živiteľa rodiny, pre ochorenie našej dcérky, ktorá vyžaduje neustálu starostlivosť - a potrebuje opakované hospitalizácie a kontroly mimo nášho bydliska (Kežmarok) - v DFNsP v Bratislave, UNM v Martine

Príbeh

Prosba o pomoc

Prosím o pomoc pre rodinu v núdzi,ktorým financie nepostačujú na náklady na higienu stravu a lieky.


Prosím opomoc pre rodinu Brijovcou.

Sme 7 člennárodina. Máme 5 deti - Laura 7 rokou, Natália 5 rokou, Sára 4 roky, Nikola 2,5roka a Sebastián 1,5 roka. 

Najstaršia Laura má od narodenia zistenú ťažkú kombinovanú vývojovúchybu vyústenia močovej rúry a konečníka. Krátko po narodení musela byťoperovaná – bol jej zabezpečený vývod čreva na prednej brušnej stene – stómia.  Pre vývojovú  chybu nemá funkčné nervové ovládanie zvierača,  vývod  má preto zavedený  natrvalo.  

V roku 2014 bola opätovne operovaná kvôli korekcii  chyby, prechodne musela mať aj druhý vývod - tentokrát  močových ciest - epicystostómiu.  Laura navyše trpí opakovanými ťažkými zápchami, aj pri zavedenej stómií, ktoré sa museli riešiť opakovane až chirurgicky v celkovej anestézie a komplikovali  vyprázdňovanie močových ciest. 

Po zrušení prechodného vývodu močových ciest  11/2017  musíme Lauru  cievkovať každé 3 -4 hodiny každý deň. Vyžaduje našu neustálu starostlivosť.

Manžel bolzamestnaný na pošte ako poštový doručovateľ,  ale vzhľadom k tomu, že chodil s dcérou častodo nemocnice do Bratislavy a Martina  a bol s ňou opakovane hospitalizovaný ako doprovod (keďže ja  som  zostávala s ďalšími štyrmi deťmi doma)  tak ho z pracovného pomeru v novembri 2017 prepustili. Príjem našej rodiny  sa preto zásadne zmenil.


Ja som na rodičovskom príspevku,  ktorý poberám vo výške 213€ a prídavky 117€Manžel  poberá čiastočný invalidný dôchodok -  140€, pokúsil by sa opakovane zamestnať,  avšak s dcérkou musí naďalej chodiť na pravidelné mesačné  kontroly do Bratislavy (najbližšie február 2018). 

Manžel bol špeciálne cvičený detským urológom  v starostlivosti  o Lauru, je preto teraz ťažko zastupiteľný.

Náš  mesačný prijem je 470€.  Z toho platíme podnájom 300€. A najsmutnejšie  na tom je, že nám úrady nechcúpriznať opatrovateľský príspevok, napriek tomu že dcéra vyžaduje neustálu starostlivosť a pravidelné kontroly ( v DFNsP v Bratislave, UNM v Martine)  ďaleko od nášho bydliska ( Kežmarok).


Budeme vámveľmi vďační za každú pomoc.Aktualizácie

Prosba o pomoc16. 2 2018

Dnes prišlo rozhodnutie z uradadu prace ze zamietaju opatrovatelsky prispevok a prispevok na benzin.podla lekarky sa ma cievkovat kazde 4 hodiny a pritom ju musime cievkvat každe 2 hodiny asi nevie čitat lekarsku spravu. prikladam aj foto.

Hospitalizacia V Bratislave8. 2 2018

6.2. sme boli prepusteny s hopitalizacii kde prikladam aj lekarske spravy.dceru mam cievkovat každe 2 hodiny a ja napriek tomu nam nechcu schvalit opatrovatelsky prispevok.

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?