Menu

Nikdy sa nevzdám

Trvanie výzvy: 8. januára 2018 - 24. decembra 2018

Cieľ výzvy

Každomesačná platba za ubytovanie.

Príbeh

Nikdy sa nevzdám

Volám sa Marcela Žigová a som klientkou zariadenia DSS Nádej v Krupine. Keďže môj invalidný dôchodok /suma 341,70 eur/ je nedostatočný na cenu ubytovania a stravy /510,--eur za 31dní/ v tomto zariadení, tak som odkázaná požiadať Vás o pomoc ak je to možné

Keďže každý mesiac mi ku platbe chýba 160,-- eur plus 50eur na osobnú hygienu, telefon, lieky a osobné nákupy tak si vždy musím niekoho každý mesiac osobne poprosiť o finančnú pomoc je to veľmi náročné každý mesiac niekoho zohnať potrebovala by som pravidelnú pomoc o ktorú Vás chcem veľmi pekne poprosiť. Výška Vašej pomoci záleží na Vašich možnostiach.

Keďže som na invalidnom vozíku celý život a môj život nie je ľahký keďže sa od necelých 10-tich rokov pohybujem po zariadeniach a moja vlastná rodina sa ma vzdala tak vždy musím aj keď mi je to nepríjemné vždy niekoho požiadať o pomoc. Hoci to vždy nie je ľahké.

Každý mesiac som v strese a vo veľkom strachu či vôbec zaplatím. Ale ešte šťastie že mám vieru v Boha a vždy sa to potom nejako vyrieši. Poviem Vám že keby som nemala vieru v Boha tak som už dávno nie tam kde som teraz alebo sa psychicky zrútim. Lebo život bez rodiny či svojich blízkych nie je naozaj ľahký. Ale napriek tomu všetkému sa to naozaj snažím zvládať a to len vďaka viere v Boha.

Keďže som mladý človek a mám život pred sebou musím si vždy nájsť niečo čo ma vždy poteší roztýli či pookreje na duši. A je todenná modlitba, ruženec, sv.omša, pekné filmy, ručná práca čipekná hudba. Moja diagnóza je decká mozgová obrna.

Vďaka dobrým ľuďom, ktorý ma poznajú a chcú mi pomôcť mi vždy darujú to čo potrebujem pre svoj život. Aj to čo mám v izbe je všetko darované lebo by som si to nemohla sama dovoliť. A to nevravím o tom, že v zariadení na mňa neberú ohľad či mám alebo nemám na zaplatenie a tlačia na mňa že musím vždy načas zaplatiť a je to pre mňa veľký stres či mi na účet prídu peňiažky od dobrých ľudí a či vôbec zaplatím alebo nie.

Ak by sa Vám dalo mi finančne pomôcť v každomesačnej platbe boloby to pre mňa veľkým psychickým odbremenením a veľkou úľavouv každodennom boji o to či vôbec v zariadení zostanem alebo ma vyhodia.

Už vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď na môj list a moju vrúcnu prosbu.

S láskou v srdci

Marcelka Žigová

môj telefon 0908283203

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?