Menu

Pomôžte Katke zlepšiť kvalitu života

Trvanie výzvy: 12. februára 2018 - 15. apríla 2018

Cieľ výzvy

Keďže je katka plne odkázaná na moju pomoc a opateru, chcem čo najviac uľahčiť a zlepšiť kvalitu života tým že jej budem pravidelne kupovať produkty, ktorá jej pomáhajú. Darované peniaze tak použijeme na kúpu potravín a vitamínov na zlepšenie zdravia.

Príbeh

Pomôžte Katke zlepšiť kvalitu života

Je veľmi ťažké dívať sa na dieťa, ktoré trpí a nevedieť mu pomôcť.


Keď sa Katka narodila, sudičky jej a nám rodičom nadeliliveľmi ťažké životné skúšky.
Katku po náročnom pôrode lekári kriesili, prebrali a mozoček zostalpoškodený. Nemá základné životné reflexy. To znamená, že od narodenia neviepregĺgať, nemá sací reflex.
V lekárskej správe má diagnózy: DMO, epilepsia, tracheostomia, PEG, výraznáskolióza a spastická kvadruparéza.

Vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Nevie sa otočiť, nesadne si. Nepovie slovíčko.Každé tri hodiny jej dávam mixovanú stravu rovno do žalúdka cez PEG. Neviem čijej jedlo chutí, alebo koľko jej ho mám dať. Nevypýta si piť. Len ja vlastnouintuíciou hádam, kedy a koľko jej mám dať.

Od narodenia sme prešli náročnými obdobiami. Časté zápaly pľúc a priedušiek,ale aj dennodenné epileptické záchvaty dávali mojej trpezlivosti a bezmocnostizabrať. Je veľmi ťažké dívať sa na dieťa, ktoré trpí a nevedieť mu pomôcť.

Posledné obdobie máme náročné. Katka má preležaniny, zapareniny a bolí jucelé telo. Jednu ranku zahojíme, druhá sa urobí. Ošetrujeme krémikmi s výťažkamiAloe Vera a taktiež nasvecujeme biolampou. Veľmi nám to pomáha, a radaby som naďalej pokračovala v tejto liečbe.

Katku bolí celé telo,keď ju prebaľujem, alebo polohujem. Preto by sme chceli abyk nám častejšie chodila masérka, ktorá vie Katke pouvoľňovať stuhnutésvalstvo.

Taktiež Katke kupujem pravidelne sójové a pohánkové mileko, Nutrikaše,ryžové kaše a mäsovozeleninové príkrmy.Obyčajné kravské mlieko jej nemôžem dávať , lebo ho neznáša.

Všetko je finančne náročné a preto som sa rozhodla osloviť dobrých ľudí o pomoc.
prosím pomôžte nám zlepšiť kvalitu života.

Z celého srdca vopred ďakujeme.

S pozdravom Iveta Burianeková


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?