Menu

Prosíme Vás o pomoc pre Sabinku

Trvanie výzvy: 16. februára 2018 - 16. februára 2019

Cieľ výzvy

rehabilitačný pobyt v Adeli Centre - naše dievčatko v novembri oslávilo svoje 5.narodeniny. Aj napriek opakovaným rehabilitáciám sa jej vývin posúva vpred len veľmi pomaly. Nevie zatiaľ rozprávať, štvornožkovať ani behať. Sabinka má svalový hypertonus na končatinách, na bruchu a chrbte má hypotóniu ... v tomto stave je veľmi dôležitá rehabilitácia a rehabilitačné pobyty s intenzívnymi cvičeniami. Bez rehabilitácií by sa Sabinka na nôžky nikdy nepostavila. Pravidelne doma cvičíme, ale Sabinka vzhľadom na svoj stav potrebuje intenzívne cvičenie. Preto sme sa rozhodli ísť do Adeli Medical Center v Piešťanoch, na ktoré sa snažíme získať finančné prostriedky. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhate bojovať za jej zdravie. Zo srdca ďakujeme!!!

Príbeh

Prosíme Vás o pomoc pre Sabinku

Sabinka je milé, usmiate dievčatko, no nemala šťastie ako iné detičky, ktoré sa narodia zdravé... Sabinke deň pred narodením diagnostikovali hydrocefalus, má veľkú cystu v ľavej polovici mozgu, epilepsiu a atrofiu zrakových nervov. Pohybovo je na tom Sabinka vzhľadom na svoj vek zle , akýkoľvek pohyb jej robí veľké ťažkosti. Má 5 rokov a vie sa iba pretočiť z chrbátika na bruško, plaziť, vie sa dostať do polohy štvornožkovanie a sedí s oporou o ruky.

Sabinkin príchod na svet sme očakávali s veľkou radosťou. Deň pred jej narodením nám lekárka na sonografickom vyšetrení povedala, že Sabinka zakrvácala do mozgu a v jej ľavej hemisfére je obrovská cysta. Prvá diagnóza z úst lekárov znela hydrocefalus a vraj Sabinka môže žiť len pár hodín po pôrode a bude postihnutá.

Narodilo sa nám nádherné dievčatko, na ktorom na prvý pohľad nebolo nič nezvyčajné. Po vyšetreniach sa diagnózy však potvrdili a Sabinka bola v jej 3.mesiacoch operovaná na neurochirurgii vo DFN v Brne. V 6. mesiacoch dostala epileptické záchvaty a tak naše rehabilitácie boli prerušené, až pokiaľ sa jej stav stabilizoval. Sabinkine diagnózy sú hydrocefalus, detská mozgová obrna, epilepsia a atrofia zrakových nervov. 

Aktualizácie

Predvianočná rehabilitácia11. 1 2019

Pred Vianocami sa nám podarilo  absolvovať rehabilitačný pobyt v Adeli v Piesťanoch vďaka nadácii Pontis- srdce pre deti. Sme vďační za túto skúsenosť a dúfame, že aj tento rok dostaneme do Adeli. Ďakujeme za každý dar, veľmi si to vážime.

Poďakovanie18. 12 2018

Srdečne sa chceme poďakovať za podporu našej dcérky Sabinky, veľmi si želáme vidieť ju robiť pokroky, aby sme sa raz dopracovali k aspon sčasti k samostatnosti. Máme za sebou ďalší rehabilitačný pobyt v Martine a v budúcom roku ďaľšie pred sebou.

5.narodeniny21. 11 2018

Sabinka oslavila 14. Novembra svoje 5. Narodeniny. Je uz velke dievcatko. Sabinka, zelame Ti vsetko najlepsie, vela zdravia, stastia, Bozieho pozehnania, aby si sa cim skor postavila na nohy ?? Lubime Ta!!

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?