Menu

Sama na 3 deti, jedno ZŤP

Trvanie výzvy: 20. februára 2018 - 18. februára 2019

Cieľ výzvy

Darované prostriedky použijeme pri nákupe stravy, liekov , výživových doplkov, na zaplatenie nájmu, terapie a na pohonné hmoty na prevoz do špeciálnej školy, prípadné opravy auta. Ďakujeme.

Príbeh

Sama na 3 deti, jedno ZŤP

Roky sa sama starám o moje 3 deti, najmladší je ZŤP , čo ešte zvyšuje každomesačné výdavky. Život s autizmom zasiahne všetky oblasti, od sociálnej po finančnú. Potrebujeme pomoc od dobrých ľudí, aby sme sa nedostali do ešte väčšieho dlhu. Nie je to ľahké utiahnuť, aby všetko fungovalo, ako má.


Drahí darcovia. Obraciam sa na vás pokorne s prosbou o finančnú pomoc pre našu rodinku, lebo to už nedokážem utiahnuť sama aj keď som sa snažila a snažím. Som samoživiteľka troch detí, z ktorých najmladší je ZŤP s diagnózami autizmus, vývojová dysfázia, hyperaktivita, dyspraxia, atď. Žijeme len v 1-izbovom byte, čo je ťažké nielen nedostatkom priestoru a súkromia, ale hlavne zvládnuť po psychickej stránke inakosť a záchvaty  nášho autistu. Môj jediný príjem je opatrovateľský príspevok , rodinné prídavky a náhradné výživné 26€ na dieťa, sme hlboko pod úrovňou životného minima. Z toho len zaplatím nájom a nejaké faktúry a ostavame bez peňazí. Kvôli mojim vážnym zdravotným problémom a kvôli opatrovaniu syna si nemôžem dovoliť zamestnať sa, no doma sa snažím zarobiť opravou odevov, výrobou šperkov, no to absolútne nepostačuje platiť všetky nutné výdavky. Robím, čo môžem, no je veľmi ťažké utiahnuť všetky výdavky, ktorých nie je málo. Staršie deti ešte študujú a najmladšieho denne nosím do vzdialenej špeciálnej školy autom, na ktoré sme dostali pred 4,5 rokmi príspevok z Úpsvar. Lenže výdavky, ktoré obnáša každomesačné tankovanie, časté opravy ojazdeného auta, synove špeciálne stravovanie, pretože si vyžaduje kupovanú stravu, varenú vôbec nezje(čo je u väčšiny autistických detí bežné), je snáď nemožné zvládnuť z jedného príjmu. Dennodenné nákupy stravy, lieky, výživové doplnky, poplatky v školách, nájom, nedoplatky, výdavky u zubára, je toho ešte viac, čo nedokážem sama utiahnuť. Preto vás pokorne prosím o pomoc. Veľmi nám pomôže aj ten najmenší príspevok. 

Všetko by bolo inak, keby sme boli zdraví... 

vopred zo srdca ďakujeme všetkym darcom, ktorí sa rozhodnú pomôcť mojej rodinke.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?