Menu

Pomoc pre Natálku

Trvanie výzvy: 21. februára 2018 - 21. februára 2019

Chcem darovať

Zvoľte výšku svojho jednorazového daru

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Pomoc pri financovaní nevyhnutných rehabilitácii pre moje dievčatko Natálku

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Natálku

Som mama dcérky Natálky, ktorej bolo veľmi ublížené na zdraví v štátnom zdravotnom zariadení nezodpovedným prístupom zdravotníkov a ich fatálnymi chybami pri pôrode. Moje dievčatko bolo dokonale zdravé a donosené dieťatko. Pri pôrode však z dôvodu fatálnych chýb zdravotníkov došlo ku ťažkému poškodeniu mozgu, čoho následkom došlo ku zakrvácaniu mozgu a očka, atrofii mozgu, opuchu mozgu, epilepsia, porucha zraku, spasticita telíčka, DMO, ...Prežili sme a sme odhodlané boj o život a ukradnuté zdravie vyhrať. Moje dievčatko veľmi bojuje a veľmi sa snaží. Chodíme na rehabilitácie každý mesiac, Natálkin fyzioterapeut odporúčal 3 týždne v každom mesiaci rehabilitovať vzhľadom na jej zdravotný stav. Natálka sa tento rok začala po prvýkrát sama aktívne hýbať, aktívne zapája telíčko pri pretáčaní sa, čo je pre nás obrovský pokrok a máme veľkú šancu postaviť sa na nožičky. Potrebujeme však pomoc. Prosím Vás o pomoc pri financovaní rehabilitácii, ktoré tak veľmi potrebuje moje dievčatko, aby sa postavila na nožičky a užívala si plnohodnotný život. 1 týžden rehabilitácie je spoplatnený 500 eur. Natálka potrebuje 3 týždne v mesiaci cvičiť. Verím, že to dokážeme, preto Vás prosím, pomôžte nám ku splneniu nášho sna - VRÁTIŤ NATÁLKE ZDRAVIE.

Zo srdca VEĽKÉ ĎAKUJEM


Moja dcérka Natálka bola pôvodne úplne zdravé dieťatko až do dňa pôrodu, kedy bola vystavená veľmi dlhú dobu bez prísunu kyslíka. V ten deň sa zmenil na život plný bolestí, sĺz, trápenia a strachu z toho, čo bude.

Počas pôrodu došlo z dôvodu neokysličenia mozgu ku zakrvácaniu mozgu, opuchu mozgu, následne ku atrofii (opadnutie tkaniva mozgu).Po pôrode Natálke neposkytli ani len kryonizáciu (podchladenie) mozgu, ktorá by minimalizovala následky z neprofesionálne odvedeného pôrodu. Namiesto tohoju previezli do nemocnice, ktorá krionizácie nerobí a svojou"intenzívnou" starostlivosťou jej dokonca spôsobili na JIRS (jednotkaintenzívnej a resuscitačnej starostlivosti) dekubit (otvorenú ranu) nahlavičke, kde jej bolo vidieť lebku. Dodnes jej na ublíženom mieste nerastú vlásky, má tam jazvu. Moje dievčatko trpí farmako-rezistentnou epilepsiou, poruchou zraku, spastickou kvadruparézou, dystoniami,... Celánervová sústava jej bola zničená v štátnom zdravotnom zariadení. Natálka potrebuje intenzívnu rehabilitáciu, aby sme jej zabezpečili, čo potrebuje.

Verím, že moje dievčatko mi raz povie mama, bude ma vidieť i počuť. Túžim vidieť svoje dievčatko cupkať a hrať sa s inými detičkami. Je pred nami ťažká a náročná cesta, ktorá bude vyžadovať veľké množstvo financií, aby sme dokázali Natálke zabezpečiť potrebné rehabilitácie, liečebné pobyty,zdravotné pomôcky, lieky a terapie. V súčasnosti cvičíme Bobath koncept,orofociálnu stimuláciu, chodíme na logopédiu, kranio-sakrálnu terapiu,stimuláciu zraku i sluchu, reflexné a relaxačné masáže, hipoterapiu a canisterapiu. Natálka potrebuje pravidelnú rehabilitáciu v rehabilitačnomcentre Neurino, kam chodievame, avšak všetky tieto liečenia sú finančne nákladné. 

Verím, že raz aj pomocou Vás dosiahneme prinavátenie zdravia, ktoré Natálka mala a bude si užívať plnohodnotný život.

Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?