Menu

Pomoc pre Natálku

Trvanie výzvy: 21. februára 2018 - 21. februára 2019

Cieľ výzvy

Pomoc pri financovaní nevyhnutných rehabilitácii pre moje dievčatko Natálku

Autor výzvy

Príbeh

Pomoc pre Natálku

Som mama dcérky Natálky, ktorej bolo veľmi ublížené na zdraví v štátnom zdravotnom zariadení nezodpovedným prístupom zdravotníkov a ich fatálnymi chybami pri pôrode. Moje dievčatko bolo dokonale zdravé a donosené dieťatko. Pri pôrode však z dôvodu fatálnych chýb zdravotníkov došlo ku ťažkému poškodeniu mozgu, čoho následkom došlo ku zakrvácaniu mozgu a očka, atrofii mozgu, opuchu mozgu, epilepsia, porucha zraku, spasticita telíčka, DMO, ...Prežili sme a sme odhodlané boj o život a ukradnuté zdravie vyhrať. Moje dievčatko veľmi bojuje a veľmi sa snaží. Chodíme na rehabilitácie každý mesiac, Natálkin fyzioterapeut odporúčal 3 týždne v každom mesiaci rehabilitovať vzhľadom na jej zdravotný stav. Natálka sa tento rok začala po prvýkrát sama aktívne hýbať, aktívne zapája telíčko pri pretáčaní sa, čo je pre nás obrovský pokrok a máme veľkú šancu postaviť sa na nožičky. Potrebujeme však pomoc. Prosím Vás o pomoc pri financovaní rehabilitácii, ktoré tak veľmi potrebuje moje dievčatko, aby sa postavila na nožičky a užívala si plnohodnotný život. 1 týžden rehabilitácie je spoplatnený 500 eur. Natálka potrebuje 3 týždne v mesiaci cvičiť. Verím, že to dokážeme, preto Vás prosím, pomôžte nám ku splneniu nášho sna - VRÁTIŤ NATÁLKE ZDRAVIE.

Zo srdca VEĽKÉ ĎAKUJEM


Moja dcérka Natálka bola pôvodne úplne zdravé dieťatko až do dňa pôrodu, kedy bola vystavená veľmi dlhú dobu bez prísunu kyslíka. V ten deň sa zmenil na život plný bolestí, sĺz, trápenia a strachu z toho, čo bude.

Počas pôrodu došlo z dôvodu neokysličenia mozgu ku zakrvácaniu mozgu, opuchu mozgu, následne ku atrofii (opadnutie tkaniva mozgu).Po pôrode Natálke neposkytli ani len kryonizáciu (podchladenie) mozgu, ktorá by minimalizovala následky z neprofesionálne odvedeného pôrodu. Namiesto tohoju previezli do nemocnice, ktorá krionizácie nerobí a svojou"intenzívnou" starostlivosťou jej dokonca spôsobili na JIRS (jednotkaintenzívnej a resuscitačnej starostlivosti) dekubit (otvorenú ranu) nahlavičke, kde jej bolo vidieť lebku. Dodnes jej na ublíženom mieste nerastú vlásky, má tam jazvu. Moje dievčatko trpí farmako-rezistentnou epilepsiou, poruchou zraku, spastickou kvadruparézou, dystoniami,... Celánervová sústava jej bola zničená v štátnom zdravotnom zariadení. Natálka potrebuje intenzívnu rehabilitáciu, aby sme jej zabezpečili, čo potrebuje.

Verím, že moje dievčatko mi raz povie mama, bude ma vidieť i počuť. Túžim vidieť svoje dievčatko cupkať a hrať sa s inými detičkami. Je pred nami ťažká a náročná cesta, ktorá bude vyžadovať veľké množstvo financií, aby sme dokázali Natálke zabezpečiť potrebné rehabilitácie, liečebné pobyty,zdravotné pomôcky, lieky a terapie. V súčasnosti cvičíme Bobath koncept,orofociálnu stimuláciu, chodíme na logopédiu, kranio-sakrálnu terapiu,stimuláciu zraku i sluchu, reflexné a relaxačné masáže, hipoterapiu a canisterapiu. Natálka potrebuje pravidelnú rehabilitáciu v rehabilitačnomcentre Neurino, kam chodievame, avšak všetky tieto liečenia sú finančne nákladné. 

Verím, že raz aj pomocou Vás dosiahneme prinavátenie zdravia, ktoré Natálka mala a bude si užívať plnohodnotný život.

Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc.


Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?