Menu

Yonatan

Trvanie výzvy: 8. marca 2018 - 8. marca 2019

Cieľ výzvy

podpora rehabilitácií a iných stimulačných terapií pre dieťa (rehabilitujeme v : Centrum Svetielko Bratislava, Charis of Alatyr n.o., Neurorehabilitačná klinika Axon, Sinomed, Vitalcentrum, Feldenkrais a Deveny metódy a.i.).

Príbeh

Yonatan

"I like to move it, move it...." :)

Náš tretí synček Yonatan Yohannes má dva roky a v tomto veku sa dokáže len s ťažkosťami sám pretočiť na bruško, sedieť môže len s oporou, neplazí sa, ani neštvornožkuje. 

Narodil v dvadsiatom piatom týždni (čiže v 6. mesiaci), prvé tri mesiace svojho života strávil v inkubátore, ďalšie štyri mesiace bol na intenzívnej kyslíkovej terapii v domácej starostlivosti. Od začiatku bol zodpovedne rehabilitovaný Vojtovou metódou. Postupne sme do liečebnej starostlivosti o Yonatana na odporúčania lekárov začali zavádzať ďalšie rôzne metódy a terapie zodpovedajúce diagnóze detská mozgová obrna – kvadruparéza. (Bobath, Therasuit, Devény terapia, DNS, Kraniosakrálna terapia, Akupunktúra, masáže, vodné terapie, Stander-pomôcka na státie).

Bez ohľadu na mieru zdravotných problémov dieťatka naše zdravotné poisťovne preplácajú len jeden druh terapie, ostatné – akokoľvek nevyhnutné pre napredovanie malého pacienta – musia rodičia hradiť sami. A keďže ide často o vysoké sumy, snažíme sa to zvládať s peňažnou podporou rodiny a priateľov. Bez nej by sme boli odsúdení prizerať sa, ako naše dieťatko chradne. Extra výdaje na rôzne ambulantné terapie a stimulačné metódy a rehabilitácie zaťažujú náš rodinný rozpočet tak, že je to z dlhodobého hľadiska rozpočtu päťčlennej rodiny neudržateľné. 

Napriek tomu nemôžeme poľaviť v cvičeniach. Hoci  sú pokroky pomalé, neustála rehabilitácia je veľmi dôležitá, aby Yonatan v prvých rokoch nestagnoval, pretože prvé roky života a vývinu dieťaťa sú nesmierne dôležité z hľadiska vývinu nervovej sústavy a psychomotoriky. Yonatan je veľmi bystrý chlapček, pekne rozpráva a sám si začína svoje obmedzenie uvedomovať. Jeho vôľa hýbať sa je veľká, často opakuje pesničku z rozprávky "I like to move it, move it... Physically, physically, physically... FIT!"  

Ďakujeme.Aktualizácie

Naše novinky30. dec 2018

Vďaka Vašej podpore Yonik po celý rok intenzívne cvičil a začína sa stavať na nožičky. Možno sa Vám zdá, že "pomer cena výkon" nesedí ale pri tejto diagnóze je to výkon hodný olympijskej medajly :) 

ĎAKUJEME, ŽE STE V TOMTO ŠPORTE S NAMI!

PS výzva trvá do 8.marca 2019

Ďalšie informácie

Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?